fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opravená infraštruktúra v Maďarsku vráti medzištátne vlaky na pôvodnú trasu

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje, že od 29. 7. 2022 dôjde k opätovnému sprevádzkovaniu železničnej trate v úseku Szob – Budapest-Nyugati.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) –
Od 30. 7. dôjde k obnove prevádzky vlakov kategórie EC a EN na linke Hamburg/Praha/Varšava – Bratislava – Budapešť
Do 29. 7. pôjdu EC/EN vlaky tak ako doteraz

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje, že od 29. 7. 2022 dôjde k opätovnému sprevádzkovaniu železničnej trate v úseku Szob – Budapest-Nyugati. Na danom úseku vlaky nepremávali od júna tohto roku v dôsledku poškodenia infraštruktúry vplyvom prívalových dažďov a zosuvu pôdy. Dopravca MÁV START tak obnoví dopravu na danej trati približne o mesiac skôr ako pôvodne plánoval.

Od 30. 7. 2022 budú všetky medzištátne vlaky EC/EN na linke Hamburg/Praha/Varšava – Bratislava – Budapešť opäť premávať vo svojich pôvodných trasách a časových polohách. Odklony vybraných vlakov cez pohraničný priechod Rajka sa rušia a taktiež sa ruší náhradná autobusová doprava v úseku Szob – Nagymaros. Všetky vlaky budú v Budapešti opätovne premávať na ŽST Budapest-Nyugati.

Do 29. 7. 2022 budú medzištátne vlaky EC/EN na linke Praha hl. n. – Bratislava hl. st. – Budapest-Nyugati vedené tak ako doteraz – https://www.zssk.sk/aktuality/aktualizacia-vlaky-kategorie-ec-budu-od-pondelka-20-6-premavat-po-povodnej-trase-cez-nove-zamky-a-sturovo/. To znamená, že:

Prečítajte si tiež:
Nad populizmom a extrémom znovu vyhrala sloboda a demokracia, hodnotí Heger víťazstvo Macrona

vlaky EC 270/271, 272/273, 274/275, 276/277, 278/279 a 286/287 pôjdu cez pohraničnú priechodovú stanicu (PPS) Štúrovo, pričom na úseku Szob – Nagymaros je vedená náhradná autobusová doprava (NAD). V ŽST Nagymaros je následne možný prestup na vlak do cieľovej stanice Budapest-Nyugati,
vlaky EC 130/131, 280/281 a EN 476/477 sú vedené odklonom cez PPS Rusovce – Rajka bez obsluhy úseku Bratislava – Štúrovo so zmenenou konečnou/východiskovou stanicou ŽST Budapest-Kelenföld a upravenými časovými polohami vlakov.

Informačný servis

Viac k témam: Maďarsko, PR, Vlaky
Zdroj: Webnoviny.sk – Opravená infraštruktúra v Maďarsku vráti medzištátne vlaky na pôvodnú trasu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií