fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pápež František prijal zrieknutie sa úradu vladyku Babjaka, menoval bratislavského eparchu Rusnáka

Za prešovského eparchiálneho biskupa Jána Babjaka vymenovali 11. decembra 2002. 

Máte tip? napíšte nám mailom

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Svätý Otec František prijal zrieknutie sa pastoračného riadenia Prešovskej archieparchie predložené arcibiskupom Jánom Babjakom a zároveň menoval vladyku Petra Rusnáka, bratislavského eparchu, za apoštolského administrátora sede vacante Prešovskej archieparchie. Uviedla to v pondelok Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorú o tom informovala Apoštolská nunciatúra na Slovensku.

Za prešovského eparchiálneho biskupa Jána Babjaka vymenovali 11. decembra 2002. Konsekrovaný bol 6. januára 2003 pápežom Jánom Pavlom II. v Bazilike sv. Petra v Ríme. V rámci KBS bol 19 rokov predsedom Environmentálnej subkomisie. V rokoch 2003 až 2009 bol z biskupov zodpovedný aj za Rádio Lumen.

Vladyka Peter Rusnák sa narodil 6. septembra 1950 v Humennom. Je synom gréckokatolíckeho kňaza, ktorý bol počas komunistického režimu prenasledovaný a vyhostený s celou svojou rodinou do Čiech. Následne sa mohla rodina vrátiť na Slovensko, avšak s podmienkou, že sa budú zdržiavať v Bratislave. V KBS je vladyka Rusnák na čele Rady pre laické a apoštolské hnutia a taktiež je predsedom sociálnej subkomisie teologickej komisie.

Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František prijal zrieknutie sa úradu vladyku Babjaka, menoval bratislavského eparchu Rusnáka © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vláda chce na Slovensku viac vojakov NATO. Nie 2100, ako bolo pôvodne v pláne
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií