fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Progresívne Slovensko bojuje za rodiny LGBTI ľudí, vyzvalo koalíciu na zavedenie inštitútu partnerstva pre všetky páry

Strana sa tak vyjadrila pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti homo, bi, trans a intersexfóbii.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.5.2022 (Webnoviny.sk) – Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko (PS) vyzvala koaličné strany, aby zabezpečili ochranu rodín LGBTI ľudí a predložili do parlamentu návrh na zavedenie inštitútu partnerstva pre všetky páry. Strana sa tak vyjadrila pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti homo, bi, trans a intersexfóbii (IDAHOBIT). V tlačovej správe o tom informoval hovorca PS Radovan Choleva.

Ignorácia párov rovnakého pohlavia

„Kým sa vládni predstavitelia hádajú, či a ako finančne prispejú rodinám, tak rodiny párov rovnakého pohlavia ignorujú úplne. Pri poskytovaní poradenstva pre LGBTI ľudí sa už dlhé roky opakovane stretávam s túžbou párov dosiahnuť právnu ochranu a uznanie ich zväzku. Slovensko im však dlhodobo túto ochranu odopiera a vystavuje ich zbytočnému stresu, vylúčeniu a pretrvávajúcej homofóbii,” uviedla podpredsedníčka PS Lucia Plaváková.

Keď PS koncom augusta minulého roka predložilo do parlamentu návrh zákona o životnom partnerstve, koaliční poslanci a poslankyne podľa Plavákovej kritizovali, že ich na šesť mesiacov zablokovali a oddialili dohodu v koalícii.

Strana boj nevzdáva

„Medzičasom prešlo viac ako osem mesiacov, takže verím, že dohodu už dávno majú a návrh môžu predložiť na najbližšiu schôdzu parlamentu. Samozrejme, sme pripravení im v tom akokoľvek pomôcť,” doplnila Plaváková.

Prečítajte si tiež:
Konferencia ekvalit: Aby sme uspeli, potrebujeme mužov

V prípade, že koalícia nepredloží zákon o životnom partnerstve, urobí tak opäť PS. „Boj za rodiny párov rovnakého pohlavia nevzdávame a naďalej budeme tlačiť na vládnu koalíciu, aby sa konečne rozhýbala. Nie je to o ideológii, ale o pomoci konkrétnym ľuďom, našim priateľom, kolegyniam, deťom, či rodinným príslušníkom. Je najvyšší čas posunúť Slovensko aj v tejto téme do 21. storočia a priblížiť sa vyspelým krajinám Európskej únie, uzavrel predseda PS Michal Šimečka.

Viac k témam: LGBTI
Zdroj: Webnoviny.sk – Progresívne Slovensko bojuje za rodiny LGBTI ľudí, vyzvalo koalíciu na zavedenie inštitútu partnerstva pre všetky páry © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií