fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament nebol trikrát uznášaniaschopný pri hlasovaní o novele zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice

Novela má zabezpečiť, že štát bude poskytovať finančný príspevok za úhradu tovarov alebo služieb.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.11.2022 (Webnoviny.sk) – Národná rada SR nebola trikrát uznášaniaschopná pri hlasovaní o novele zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. O osude novely zákona tak poslanci rozhodnú v ďalších dňoch. Novela má zabezpečiť, že štát bude poskytovať ľuďom finančný príspevok za úhradu tovarov alebo služieb na základe pokladničného dokladu. Konkrétne tovary alebo služby, za úhradu ktorých sa bude poskytovať finančný príspevok, obdobie uplatňovania nároku na tento príspevok a výšku finančného príspevku za ich úhradu stanoví vláda nariadením. Návrh do parlamentu predložili poslanci NR SR za hnutie OĽaNO Milan Vetrák a Anna Andrejuvová. Novela zákona sa má uplatňovať od 1. decembra tohto roka.
Parlament schválil novelu zákona o Štátnej pokladnici
„Finančný príspevok sa podľa novely mal poskytovať fyzickým osobám po splnení ustanovených podmienok prostredníctvom mobilnej aplikácie,” uviedli poslanci za hnutie OĽaNO. Štát by tak mohol kompenzovať konečným spotrebiteľom vopred určených tovarov a služieb určitú sumu z výdavkov vynaložených na ich poskytnutie. „Štát získa prostriedok verejnej kontroly plnenia daňových povinností podnikateľmi,” uvádzajú poslanci v návrhu.

Prečítajte si tiež:
Bernarda Slobodníka predvolali na súd ako svedka v kauze vraždy Kuciaka

Viac k témam: Elektronická registračná pokladnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament nebol trikrát uznášaniaschopný pri hlasovaní o novele zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií