fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pellegrini presadzuje 13. dôchodok 515 eur aj príspevok na každé dieťa. Vláda je neschopná a nevie, čo má robiť, kritizuje (video)

Peter Pellegrini upozornil na výrazné zvyšovanie cien tovarov a služieb na Slovensku. Jednota dôchodcov na Slovensku návrh strany Hlas podporuje.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.8.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. augusta, 12:33

Strana Hlas-SD navrhuje vyplatiť všetkým dôchodcom do konca tohto roka trinásty dôchodok vo výške 515 eur. Na tlačovej besede to povedal predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini.

Finančná pomoc rodinám

Ide o aktuálnu priemernú sumu starobného dôchodku. Opozičná strana chce na jeseň tiež pomôcť rodinám s nezaopatrenými deťmi sumou 200 eur na každé dieťa. Rodiny by podľa šéfa Hlasu-SD mohli túto jednorazovú pomoc dostať v októbri alebo novembri tohto roka.

Pellegrini upozornil na výrazné zvyšovanie cien tovarov a služieb na Slovensku. Ako príklad uviedol oleje a tuky, ktoré zdraželi o viac ako 50 percent, a chlieb a pečivo, ktorých ceny išli nahor o viac ako 23 percent. „Väčšina ľudí na Slovensku je na tom biedne,“ povedal Pellegrini.

Vláda problémy ľudí nerieši

Tvrdí, že na Slovensku je ohrozených 90 percent pracujúcich ľudí, keďže zarábajú v hrubom menej ako dvetisíc eur. Upozornil na to, že vlády v iných krajinách predstavujú balíky opatrení pre občanov. „Vláda je neschopná, nevie, čo má robiť,“ povedal k vláde Eduarda Hegera.

Prečítajte si tiež:
Zamestnávatelia požiadali v marci cez kurzarbeit o podporu za viac ako šesť miliónov eur, majú rôzne dôvody

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Najvyššia navrhovaná pomoc

Jednota dôchodcov na Slovensku (JDS) návrh strany Hlas podporuje. „Ide zatiaľ o najvyššiu navrhovanú pomoc, s ktorou prišli parlamentné politické strany po spustení petície JDS s piatimi zásadnými požiadavkami pre pomoc seniorom,” uviedol v tlačovej správe predseda JDS Michal Kotian.

Od ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka (Sme rodina) pritom žiadajú aspoň 50-eurový mesačný príspevok pre každého penzistu, ktorý by sa vyplácal od začiatku augusta do konca tohto roka.

Viac k témam: Finančná pomoc, jednorazový príspevok, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini presadzuje 13. dôchodok 515 eur aj príspevok na každé dieťa. Vláda je neschopná a nevie, čo má robiť, kritizuje (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií