fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Káčer rokoval s českým ministrom Lipavským o vývoji situácie s migráciou, stretol sa aj s prezidentom Zemanom

Obaja ministri rokovali aj o vývoji situácie s migráciou.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Prvá zahraničná pracovná cesta šéfa slovenskej diplomacie Rastislava Káčera smerovala tradične do Prahy, kde rokoval s českým ministrom zahraničných vecí Janom Lipavským o možnosti rozvoja vzájomnej a regionálnej spolupráce.

Obaja partneri rokovali o vývoji situácie s migráciou a dohodli sa na ďalších krokoch, ktoré umožnia v plnom rozsahu obnoviť voľný pohyb. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZV) na sociálnej sieti.

V súvislosti s ruskou agresiou sa obaja ministri zhodli na nevyhnutnosti zachovania maximálnej podpory napadnutej Ukrajiny. Minister Káčer sa tiež poďakoval, že Česko prevzalo velenie NATO Multinational Battlegroup na Slovensku a spolu s Poľskom dočasne chráni aj „slovenské nebo“.

Oficiálna návšteva v Prahe pokračovala stretnutiami s prezidentom Milošom Zemanom, predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekařovou Adamovou a prvým podpredsedom Senátu Parlamentu ČR Jiřím Růžičkom. Minister Rastislav Káčer podľa rezortu diplomacie ocenil prácu českého predsedníctva Rady EÚ s cieľom dosiahnuť dohodu pri riešení energetickej krízy, pričom cestu vidí najmä v spoločných európskych riešeniach.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Tokajev sa stretol s Putinom, jeho návšteva v Moskve má istú politickú symboliku

Viac k témam: Migrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Káčer rokoval s českým ministrom Lipavským o vývoji situácie s migráciou, stretol sa aj s prezidentom Zemanom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií