fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina vylúčila rokovania s Putinom, je však ochotná diskutovať s iným ruským prezidentom

Zelenskyj predtým viackrát varoval Kremeľ, že v prípade anexie ďalších ukrajinských území budú rokovania nemožné.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj schválil rozhodnutie tamojšej Rady národnej bezpečnosti a obrany, ktorá konštatovala nemožnosť rokovania s prezidentom Ruska Vladimirom Putinom a potrebu posilnenia obranyschopnosti Ukrajiny. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spomenutá rada v piatok (30. septembra) vydala rozhodnutie, v ktorom uviedla, že s ruským vodcom nie je možné rokovať. Krátko predtým Zelenskyj vyhlásil, že Ukrajina je pripravená na rokovania s Ruskom, nie však s Putinom, ale s iným prezidentom Ruskej federácie. Zelenskyj predtým viackrát varoval Kremeľ, že v prípade anexie ďalších ukrajinských území budú rokovania nemožné.

V ten istý deň Zelenskyj spolu s premiérom Denysom Šmyhaľom a predsedom parlamentu Ruslanom Štefančukom urýchlene podpísali žiadosť o členstvo Ukrajiny v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Viac k témam: členstvo v NATO, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina vylúčila rokovania s Putinom, je však ochotná diskutovať s iným ruským prezidentom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií