fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pelosiová ocenila odvahu ukrajinského ľudu a sľúbila pokračovanie americkej podpory

Nancy Pelosiová a ďalší americkí zákonodarcovia sa v sobotu stretli s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.5.2022 (Webnoviny.sk) – Šéfka Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiová ocenila odvahu ukrajinského ľudu a sľúbila pokračovanie americkej podpory s cieľom pomôcť Ukrajine poraziť Rusko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vyjadrila sa takto v nedeľu na tlačovej konferencii v Poľsku po tom, ako na čele delegácie Kongresu navštívila Kyjiv, aby posúdila potreby Ukrajiny v nasledujúcej fáze vojny.

Pelosiová a ďalší americkí zákonodarcovia sa v sobotu na tri hodiny stretli s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a jeho poprednými poradcami. „Musíme zabezpečiť, aby Ukrajinci mali to, čo potrebujú pre víťazstvo,” povedal člen Snemovne reprezentantov Jason Crow.

Za posledné dva mesiace sme boli svedkami ich urputnosti, ich veľkej hrdosti, ich schopnosti bojovať a ich schopnosti zvíťaziť, ak budú mať podporu,” dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kongres USA, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Pelosiová ocenila odvahu ukrajinského ľudu a sľúbila pokračovanie americkej podpory © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií