fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Peter Sagan je fenomén! Toto ste o ňom možno netušili

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď sa kdekoľvek vo svete povie meno Peter Sagan, takmer každý si okamžite predstaví legendárneho cyklistu. Nie je to však iba  športovec, ale aj človek, podobne ako my ostatní. Toto ste o ňom zrejme vôbec netušili.

Peter Sagan miluje pohyb

Aj keď v televízii ho vidíme takmer výlučne na bicykli, rekreačne sa venuje aj iným športom. Patrí k nadaným talentom a bez problémov zvládne bojové športy, futbal i hokej. Možno prekvapivo vyznieva informácia, že absolvoval aj hodiny tanca, robí gymnastické cvičenia a rád pláva. Peter Sagan cyklistiku miluje, ale občas si potrebuje oddýchnuť a nabrať nové sily.

Pochádza z veľkej rodiny

V médiách môžeme najčastejšie počuť o jeho bratovi Jurajovi, ktorý je tiež cyklistom. Jeho rodičia Helena a Ľubomír majú ale deti štyri. Peter Sagan má ešte sestru Danku, ktorá je kaderníčka a brata Milana. Narodil sa v Žiline a tu sa naučil bicyklovať. Chuť cyklistického víťazstva okúsil  ako 7-ročný, keď vo svojej kategórii zvíťazil v pretekoch v žilinskom lesoparku. Aj to prispelo k jeho túžbe vyhrávať a zdolávať prekážky.

Tetovania

Kým je Peter Sagan na bicykli, nikto nevníma nič iné. Napäto ho sledujú fanúšikovia zo všetkých kútov sveta a držia mu palce. Keď zhodí dres, pozornosť pútajú jeho početné tetovania. Neostal len pri jednom, lebo podľa Talianov iba jedno tetovanie nosí smolu. Dnes jeho telo zdobí napríklad meno kamaráta, na pravom boku má seba samého. Na hrudi má dve päste, jednu svoju, jednu syna Marlona. Tam to ale nekončí a na celom chrbte má ďalšie. Okrem prepletených tŕňov má na šiji aj ornamentálne tetovanie pripomínajúce krídla a číslo stojedenásť. Toto číslo má preňho špecifický význam, pretože to bolo štartovacie číslo i počet jeho víťazstiev.

Prezývok  má viac ako dosť

Od januára 2011 zbiera rôzne prezývky, ktoré mu dávajú komentátori, médiá alebo fanúšikovia. Vďaka svojmu jedinečnému talentu sa Peter Sagan vyšvihol medzi najznámejších športovcov na svete. Prischli mu prezývky ako Rambo, Tourminátor, Terminátor, Forrest Gump, Hulk, Wolwerine či Higgsov bozón.

View this post on Instagram

It was a relatively calm stage at @lavuelta today and, as expected, it all came down to a very fast sprint finish. The guys worked again very well and in the last climb, with 30km to go, they pulled hard in the front, trying to break the peloton. I gave my best in the finale and although I finished second, I am now in the green jersey. I'm happy for that and I'll try to keep it for as long as I can. (Photos @bettiniphoto). Dnes to bola na Vuelte relatívne pokojná etapa a ako sme aj očakávali, všetko vyvrcholilo veľmi rýchlym špurtom. Chalani opäť výborne pracovali a v poslednom stúpaní, 30km pred cieľom, diktovali tempo na špici aby roztrhali pelotón. Dal som do toho všetko, ale aj napriek tomu som obsadil druhé miesto. Som šťastný, že som získal zelený dres a pokúsim sa ho udržať tak dlho ako to pôjde.

A post shared by Peter Sagan (@petosagan) on

Majster sveta trikrát za sebou

Na svojom zozname má veľa cenných víťazstiev – etapy, klasiky, bodovacie súťaže. Podarilo sa mu však niečo neuveriteľné – trikrát po sebe získal titul majstra sveta. Peter Sagan je za každú výhru nesmierne vďačný a nezabúda ďakovať ani svojim fanúšikom. Ako sám hovorí, cíti ich energiu a tá ho posúva vpred.

Prečítajte si tiež:

Peter Sagan sa postaral o ďalšiu senzáciu na internete. Za všetko môže jeho najnovšie video

Zdroj: interez.sk  sportovky.sk  webnoviny.sk plus7dni.sk  welovecycling.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií