fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neseďte doma a doprajte si pohyb: Aké benefity športovanie prináša?

Máte tip? napíšte nám mailom

Športovanie je pre ľudí veľmi prospešné. Kým niekto sa snaží schudnúť, iní milujú pohyb. Ak ste s ním ešte nezačali, spísali sme pre vás niekoľko benefitov, ktoré vás možno presvedčia, že je na aktívny život najvyšší čas.

Výhody športovania – ako začať

Rekreačné športovanie je vodné pre každého bez ohľadu na vek alebo pohlavie. Je skvelé, keď rodičia vedú svoje deti od útleho veku k aktívnemu životnému štýlu. Môže sa to začať prechádzkami, bicyklovaním, plávaním či skupinovými športami. Dospelí môžu športovanie prispôsobiť času i fyzickým schopnostiam. Vyskúšať môžete ekologický šport plogging, beh, byciklovanie, tenis alebo fitnes. Niektoré športy sú len sezónne, iným sa môžete venovať celoročne.

Budete štíhlejší

Mnohí ľudia začínajú so športovaním najmä preto, lebo sa snažia dostať do formy a schudnúť pár kilogramov. Muži aj ženy, ktorí venujú cvičeniu dostatok času, nielen lepšie vyzerajú, ale aj sa lepšie cítia. Keď cvičíte, spaľujete kalórie a svoju váhu ľahšie udržíte pod kontrolou. Telesná aktivita čerpá energiu, v dôsledku čoho sa nemusíte výrazne vzdávať svojich obľúbených jedál. Vyhnete sa aj nepríjemnému jojo efektu, kedy hmotnosť kolíše a to nikomu nepridá na pohode. Aké sú ďalšie výhody športovania?

Prečítajte si tiež:
Pekná postava bez cvičenia a diét? Vieme, ako na to!

Budete zdravší

Medzi výhody športovania patrí jednoznačne pozitívny vplyv na fungovanie srdca. Ocení ho aj chrbtica, pretože miesto hrbenia sa nad telefónom alebo počítačom budete chodiť vzpriamenejšie. Znamená to menej bolestivý chrbát i krk. Začať športovať by ste mali aj v prípade, ak trpíte bolesťami kĺbov a máte stuhnuté svalstvo. Sedavé zamestnanie v kancelárii si priam vyžaduje pravidelný pohyb. Vyberte si nejaké cviky, ktoré môžete vyskúšať aj počas prestávky v práci a zbavte sa nepríjemných bolestí. Vaša kondička sa zlepší a lapanie po dychu na schodoch alebo pri turistike sa stane minulosťou.

https://www.instagram.com/p/B4HoP0kJ3wN/

Budete šťastnejší

Pri športovaní sa uvoľňuje väčšie množstvo endorfínov – hormónov šťastia. Postačí len 10 minút na to, aby vzrástla ich hladina. Nielenže budete šťastnejší, ale tiež si pri tom výborne oddýchnete a prečistíte hlavu. Naberiete novú energiu a lepšie sa budete vedieť vyrovnať so stresom a problémami. Znižuje tiež pocity depresie a úzkosti, pretože endorfíny pomáhajú navodiť pozitívne pocity a znižujú vnímanie bolesti. Výhody športovania hovoria jasnou rečou – budete jednoducho šťastní a nebudete k tomu potrebovať nič špeciálne. Nesmieme zabudnúť ani na to, že posilníte svoje sebavedomie a porozumiete potrebám svojho tela.

Prečítajte si tiež:
Jarné trendy v líčení: Kraľuje sviežosť a prirodzená krása

https://www.instagram.com/p/B4HW_i4gDfr/

Budete medzi ľuďmi

Trávite radi čas doma pred televízorom s miskou zemiakových lupienkov a cítite sa osamelo? Predstavte si, že športovanie vám pomôže aj s týmto. Cvičenie je ideálnou príležitosťou spoznať nových ľudí. Na ihrisku, v posilňovni alebo pri behu po parku môžete nájsť nových priateľov alebo svoju lásku. Po dobrom tréningu sa môžete ísť spoločne prejsť, zájsť si do kaviarne alebo reštaurácie a užijete si veľa zábavy. Urobíte tak niečo pre zdravie tela i ducha. Po príjemnom a aktívnom dni bude aj váš spánok podstatne kvalitnejší a dobre sa vyspíte. Doprajte si oddych, zaslúžite si ho.

Presvedčili vás výhody športovania, že je najvyšší čas začať?

Aké sú výhody športovania?
Pixabay.com

Prečítajte si tiež:

Nový ekologický šport plogging: Urobte niečo pre seba a svoju planétu

Zdroj: sportujeme.sk  vianutra.com  zdravie.pravda.sk  zdravie.sk  eduworld.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií