Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plače vaše bábätko a neviete ho utíšiť? Tieto skvelé a overené rady od mamičiek vám určite pomôžu

Bábätko vďaka týmto trikom utešíte skutočne rýchlo a jednoducho.

Niektoré mamičky majú problém s tým, že ich bábätko stále plače a nemôžu ho utešiť a tobôž nie uspať. Ako sa ale mamičkovským povinnostiam a dieťatku venovať bez toho, aby sme boli nonstop hore a počúvali plač? Existujú overené tipy mamičiek, ktoré fungujú rýchlo a navyše sú jednoduchšie, než by sa mohlo zdať. Čo teda zaberá?

Pokračovanie pod reklamou

Šatkovanie

Šatkovanie sa dnes teší veľkej obľube. Mnohí tvrdia, že práve toto je spôsob, ako deti pokojne zaspia a neprebudia sa najmenej niekoľko hodín. Úspech tejto metódy vidia rodičia práve v kontakte telo na telo, ktorý dieťatko upokojí a privodí želaný spánok. Problémom však je, že nie každá šatka je pre deti vhodná. Rozlišovať treba aj vek dieťaťa. Ročné deti by už rozhodne mali zaspávať samé a nie na maminej hrudi.

Prečítajte si tiež:
Tieto výhovorky môžeš použiť, keď ti rodičia doma nájdu alkohol

Šum

Veľkou pomocou pri utešovaní a uspávaní dieťaťa je aj púšťanie šumu. Môže to ísť o zvuk vody alebo jemného dažďa, ale skvelo zaberajú aj tichučké zvuky podmorského sveta či hlasy delfínov. Deti ľahšie zaspia, keď počujú zvuky, ktoré mali denne v uškách ešte v maminom brušku. Okrem toho nevtieravým šumom zablokujete aj iné zvuky z ostatných miestností. Ak teda chcete sledovať televíziu, potrebujete variť alebo jednoducho ísť do hučiacej sprchy, dieťa by sa pri šumoch nemalo zobudiť.

Svetlo v miestnosti

Väčšina mamičiek sa zhoduje na tom, že bábätko zaspí rýchlejšie, keď malo v miestnosti úplnú tmu. Nájdu sa však aj deti, ktorým tma, naopak, prekáža a akonáhle im rodičia zapnú tlmenú lampičku, zaspia. Niektoré deti sa tmy boja, iné ju jednoducho na kvalitný spánok potrebujú. Zväčša však platí, že čím tmavšia miestnosť, tým rýchlejšie deti zaspia.

Prečítajte si tiež:
Rodičia si mysleli, že ich syn a jeho najlepší kamarát tvoria homosexuálny pár. Dvojica sa preto rozhodla natočiť im video z dovolenky

Teplo

Umiestniť dieťa na chladný matrac nie je veľmi múdre, pretože ho to akurát tak preberie a rozruší. Vetrajte v miestnosti pred spaním, vplýva to dobre na zaspávanie. Treba však myslieť na to, aby ste matrac a prikrývku prekryli dekou alebo niečím teplým. Aj to je spôsob, ako sa vyhnúť večernému plaču a nepokoju.

Plienky

Väčšina rodičov sa zhoduje na tom, že dieťaťu netreba pred spaním vymieňať plienku. Pri prebaľovaní sa bábätko totiž rozruší a prejde ho únava.

Fit lopta

Fit lopta sa v dnešnej dobe nachádza v mnohých domácnostiach a skvelo sa dá využiť aj pri upokojovaní a uspávaní dieťaťa. Stačí sa na nej jemne húpať a gúľať a pritom bábätko čičíkať. Tento trik si pochvaľuje mnoho rodičov, no dodávajú, že to funguje iba do istého veku dieťaťa.

Pokračovanie pod reklamou
Prečítajte si tiež:
Záhadné príbehy Slovenska: Mesačná jaskyňa

Hračka

Na trhu sa v súčasnosti objavujú bábiky, ktoré sú na baterky a po pustení dieťa počuje zvuky bijúceho srdca a dychu. Nie sú lacné a o ich vhodnosti sa verejnosť stále sporí. Faktom však je, že mnohým rodičom priniesli pokojné a tiché večery, dni a noci.

 

 

Zdroj: Trendweb.sk

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií