Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plán Putina vyzbrojiť námorníctvo nadzvukovými strelami je vraj nad sily Ruska

Ruské námorníctvo má v najbližších mesiacoch dostať nadzvukové riadené strely Zircon.

31.7.2022 (Webnoviny.sk) – Rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina o nasadení väčšieho počtu nadzvukových striel v priebehu niekoľkých mesiacov ukazuje, že Rusko stále má plány, ktoré sú nad jeho sily. Povedal to šéf dánskej politickej poradenskej firmy Rasmussen Global Fabrice Pothier.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pre Sky News uviedol: „Myslím si, že je jasné, že v prípade akýchkoľvek zbraňových systémov budú mať Rusi reálne ťažkosti pri výrobe väčšieho počtu vzhľadom na to, že čelia reálnej technologickej blokáde a nebudú mať prístup k tým druhom technológií a mikročipov, ktoré sú potrebné na produkciu tohto druhu zbraní.“ Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruské námorníctvo podľa Putina v najbližších mesiacoch dostane nadzvukové riadené strely Zircon. Počas Dňa námorníctva Putin v Petrohrade povedal, že ide o unikátne rakety a ich nasadenie bude závisieť od ruských záujmov. Ako prvá podľa jeho slov tieto strely dostane fregata Admiral Gorškov. Riadené strely Zircon sa dokážu pohybovať deväťkrát rýchlejšie ako zvuk a Rusko ich v uplynulom roku otestovalo z vojnových lodí a ponoriek.

Viac k témam: nadzvukové riadené strely Zircon, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Plán Putina vyzbrojiť námorníctvo nadzvukovými strelami je vraj nad sily Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií