fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plánujú Rusi 9. mája vojenskú prehliadku v Mariupole? Spravodajské služby priniesli viaceré informácie

V rámci príprav sa vraj uskutočňuje aj propagandistická kampaň, počas ktorej plánujú obyvateľom Ruska premietať príbehy o „radosti“ Mariupoľčanov zo stretnutia s okupantmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko plánuje usporiadať 9. mája vojenskú prehliadku v obliehanom ukrajinskom meste Mariupoľ na pobreží Azovského mora. Na Telegrame o tom informovalo riaditeľstvo spravodajských služieb ukrajinského ministerstva obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zástupca šéfa Putinovej administratívy Sergej Kirijenko už údajne prišiel do zbombardovaného Mariupoľa, aby riadil „prípravy na prehliadku“, ako je čistenie hlavných ulíc od trosiek, nevybuchnutej munície a odstraňovanie mŕtvych tiel.

V rámci príprav sa uskutočňuje propagandistická kampaň, počas ktorej plánujú obyvateľom Ruska premietať príbehy o „radosti“ Mariupoľčanov zo stretnutia s okupantmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská prehliadka
Zdroj: Webnoviny.sk – Plánujú Rusi 9. mája vojenskú prehliadku v Mariupole? Spravodajské služby priniesli viaceré informácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií