fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po nezvestných z bane Pinowek už kvôli výbuchom nepátrajú, záchranné práce boli nebezpečné

Výbuchy zo stredy si vyžiadali päť mŕtvych a desiatky zranených, po explóziách zo štvrtka noci hlásia 10 zranených.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.4.2022 (Webnoviny.sk) – Poľské úrady v piatok zastavili pátranie po siedmich baníkoch a záchranároch, ktorí sú nezvestní po stredajších výbuchoch metánu v uhoľnej bani Pniowek. Stalo sa tak po tom, čo vo štvrtok v noci nové výbuchy zranili 10 záchranárov, ktorí sa pokúšali vytvoriť bezpečné podmienky pre pátranie.

Úrady sa rozhodli stiahnuť všetky záchranné tímy a uzavrieť hrádzou oblasť opakovaných výbuchov v bani, kde sa predpokladá, že sú nezvestní.

Šéf bane v obci Pawlowice, ktorú prevádzkuje ťažobná spoločnosť JSW, Tomasz Cudny viedol, že toto veľmi náročné rozhodnutie urobili pre obavy o zdravie záchranárov. Hrádza má dočasne uzavrieť zónu výbuchov od zvyšku bane z bezpečnostných dôvodov a tiež má pomôcť zlepšiť atmosféru a bezpečnostné podmienky v danej zóne, vysvetlil pre agentúru AP hovorca JSW Slawomir Starzynski.

Stredajšie výbuchy si vyžiadali päť mŕtvych baníkov a desiatky zranených. Dvadsaťpäť ľudí je podľa JSW ešte stále v nemocnici, z toho deviati sú vo vážnom stave. Po štvrtkových výbuchoch skončilo v nemocnici sedem ľudí, z toho traja sú vo vážnom stave.

Viac k témam: Baňa, Výbuch metánu
Zdroj: Webnoviny.sk – Po nezvestných z bane Pinowek už kvôli výbuchom nepátrajú, záchranné práce boli nebezpečné © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Fínsko údajne čoskoro požiada o vstup do NATO, Rusko hrozí jadrovými hlavicami v Kaliningradskej oblasti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií