fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počet ľudí poberajúcich dávku v nezamestnanosti stúpol druhý mesiac po sebe, bolo ich však menej než vlani

V porovnaní so septembrom minulého roka však dostávalo v minulom mesiaci nezamestnanecké dávky o 1,8 tisíca ľudí menej.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.10.2022 (Webnoviny.sk) – Dávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v septembri tohto roka 36-tisíc osôb. Oproti augustu išlo o nárast o 370 ľudí. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky tak vzrástol druhý mesiac po sebe.

V porovnaní so septembrom minulého roka však dostávalo v minulom mesiaci nezamestnanecké dávky o 1,8 tisíca ľudí menej. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Dávku v nezamestnanosti vypláca Sociálna poisťovňa nezamestnanému najviac pol roka. Podmienkou nároku na nezamestnaneckú dávku je získanie najmenej 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných.

Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu, resp. dennej hrubej mzdy zamestnanca.

Viac k témam: Dávka v nezamestnanosti, Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet ľudí poberajúcich dávku v nezamestnanosti stúpol druhý mesiac po sebe, bolo ich však menej než vlani © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií