fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počet obetí po páde ľadovca na hore Marmolada stúpol na 10, stále však neidentifikovali všetkých

Pátracie tímy oznámili, že po smrtiacej lavíne, ktorú vyvolal pád kusu topiaceho sa ľadovca, hľadajú ešte jedného turistu.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.7.2022 (Webnoviny.sk) – Počet obetí nedeľného kolapsu ľadovca v Taliansku stúpol na desať. Pátracie tímy oznámili, že po smrtiacej lavíne, ktorú vyvolal pád kusu topiaceho sa ľadovca, hľadajú ešte jedného turistu. Doteraz bolo identifikovaných iba šesť z desiatich tiel vrátane dvoch českých občanov.

Ľadovec na hore Marmolada v talianskych Alpách sa v ostatných desaťročiach rýchlo topí a veľká časť jeho objemu sa už stratila. Odborníci z talianskeho štátneho výskumného centra odhadli, že o 25 až 30 rokov už zrejme nebude existovať.

Pravdepodobnou príčinou kolapsu ľadovca je vlna horúčav, ktorá už v máji zachvátila Taliansko a priniesla so sebou na začiatok leta mimoriadne vysoké teploty aj vo zvyčajne chladnejších Alpách.

Viac k témam: Marmolada, Pád lavíny
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet obetí po páde ľadovca na hore Marmolada stúpol na 10, stále však neidentifikovali všetkých © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií