fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky na Slovensku sa po júnovom náraste opäť vrátil k poklesu

Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – Dávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v júli tohto roka 34,1 tisíca osôb. Oproti júnu tohto roka ide o pokles o 774 osôb. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky sa tak po júnovom náraste opäť vrátil k poklesu. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Dávku v nezamestnanosti vypláca Sociálna poisťovňa nezamestnanému najviac pol roka. Podmienkou nároku na nezamestnaneckú dávku je získanie najmenej 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných. Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu, resp. dennej hrubej mzdy zamestnanca.

Viac k témam: Dávky v nezamestnanosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky na Slovensku sa po júnovom náraste opäť vrátil k poklesu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií