Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pokračovanie starej kauzy vraždy Miroslava Sýkoru bude na súde až v novembri

Prípad súd prejednáva od roku 2015, samotný skutok sa stal vo februári 1997.

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Pojednávanie v starej kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru by na Okresnom súde Bratislava I malo pokračovať až v novembri.

Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. Naposledy sa v tejto veci pojednávalo v máji, keď sa prečítali výpovede 13 svedkov z prípravného konania ako aj znalecký posudok z oblasti balistiky.

Súd sa tiež zaoberal prehrávaním audiovizuálnych záznamov z vyšetrovacích pokusov. Zároveň predseda senátu konštatoval opätovnú neprítomnosť jedného svedka, ktorého súd opakovane predvolával. Svedok sa však vždy ospravedlnil z dôvodu, že pracuje v zahraničí.

Štyria obžalovaní

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, ďalej Marek L., Richard B., ktorý čelí obžalobe aj v kauze skupiny takáčovcov, a Milan M., ktorí sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia.

Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Zastrelili ho pred hotelom

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter Radič.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ, Ladislav Bališ a Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa. Súd tento prípad prejednáva od roku 2015.

Viac k témam: Pojednávanie, Sýkorovci, Takáčovci, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Pokračovanie starej kauzy vraždy Miroslava Sýkoru bude na súde až v novembri © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií