fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pokračovanie starej kauzy vraždy Miroslava Sýkoru bude na súde až v novembri

Prípad súd prejednáva od roku 2015, samotný skutok sa stal vo februári 1997.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Pojednávanie v starej kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru by na Okresnom súde Bratislava I malo pokračovať až v novembri.

Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. Naposledy sa v tejto veci pojednávalo v máji, keď sa prečítali výpovede 13 svedkov z prípravného konania ako aj znalecký posudok z oblasti balistiky.

Súd sa tiež zaoberal prehrávaním audiovizuálnych záznamov z vyšetrovacích pokusov. Zároveň predseda senátu konštatoval opätovnú neprítomnosť jedného svedka, ktorého súd opakovane predvolával. Svedok sa však vždy ospravedlnil z dôvodu, že pracuje v zahraničí.

Štyria obžalovaní

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, ďalej Marek L., Richard B., ktorý čelí obžalobe aj v kauze skupiny takáčovcov, a Milan M., ktorí sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia.

Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Prečítajte si tiež:
Čaputová upozornila na potrebu pomôcť ľuďom na Slovensku v čase zhoršenej situácie, podľa Valla nemáme dostatok nájomných bytov

Zastrelili ho pred hotelom

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter Radič.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ, Ladislav Bališ a Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa. Súd tento prípad prejednáva od roku 2015.

Viac k témam: Pojednávanie, Sýkorovci, Takáčovci, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Pokračovanie starej kauzy vraždy Miroslava Sýkoru bude na súde až v novembri © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií