Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajta obvineného z vraždy kolegu prepustili z väzby, zatiaľ je v zdravotníckom zariadení

Incident sa odohral v marci pri čerpacej stanici neďaleko železničnej stanice v Prešove.

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Policajt Martin T., ktorý je obvinený z vraždy kolegu bol ešte v júli tohto roku prepustený z väzby, pretože pominul dôvod na jej ďalšie trvanie.

Uvádza sa to v stanovisku Krajskej prokuratúry Prešov, ktoré poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Súčasne bol obvinený, s poukazom na závery znaleckého dokazovania z odboru psychiatria, umiestnený v zdravotníckom zariadení.

Vyšetrovanie ešte nebolo ukončené

„Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vykonáva plánované úkony prípravného konania v intenciách pokynu dozorového prokurátora. Vyšetrovanie naďalej prebieha, doposiaľ nebolo ukončené a v súčasnosti nie je možné určiť približný čas skončenia vyšetrovania,“ uvádza prokuratúra.

Zároveň dodáva, že podrobnejšie informácie vzhľadom na neverejný charakter prípravného konania nie je možné nateraz poskytnúť, aby sa nezmaril účel trestného konania.

Incident na čerpacej stanici

Pri incidente, ktorý sa odohral v marci pri čerpacej stanici neďaleko železničnej stanice v Prešove, policajt a syn primátorky mesta Prešov, Martin T. podľa doterajších zistení zastrelil svojho kolegu Filipa S. T. Streľbe predchádzala výmena názorov.

Strelec z miesta činu ušiel v policajnom aute. Policajti ho neskôr zadržali v Partizánskej Ľupči v okrese Liptovský Mikuláš.

Viac k témam: Vražda, vražda policajtov
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajta obvineného z vraždy kolegu prepustili z väzby, zatiaľ je v zdravotníckom zariadení © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií