fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľský turista neprežil pád z vrcholu Lomnického štítu, záchranári mu už nedokázali pomôcť

Skupina Poliakov vystúpila na Lomnický štít a následne sa rozhodla ísť dole lanovkou.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Tridsaťdeväťročný poľský vysokohorský turista v utorok vo Vysokých Tatrách neprežil pád z vrcholu Lomnického štítu. Pomôcť mu nedokázali ani privolaní horskí a leteckí záchranári. Ako informovala Horská záchranná služba, žiadosť o pomoc prišla v skorých ranných hodinách.

Skupina Poliakov vystúpila na Lomnický štít a následne sa rozhodla ísť dole lanovkou. Urobili tak všetci, okrem spomínaného muža, ktorý chcel dole zostúpiť peši. Po pár metroch sa pošmykol a spadol južným smerom do žľabu smerom na Lomnické sedlo.

O súčinnosť bola požiadaná posádka leteckých záchranárov, ktorí z heliportu v Starom Smokovci zobrali na palubu dvoch horských záchranárov a spoločne leteli na miesto. Záchranári mužovi po prílete už nedokázali pomôcť. Telo turistu následne transportovali do Starého Smokovca.

Viac k témam: Lomnický štít, Pád
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľský turista neprežil pád z vrcholu Lomnického štítu, záchranári mu už nedokázali pomôcť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií