fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanec Kollár je nahnevaný, smutný a hanbí sa, že je členom parlamentu

Miroslav Kollár je toho názoru, že parlamentná väčšina nezreflektovala teroristický útok na Zámockej ulici a nezmenila ani svoje diskriminačné postoje voči LGBTI komunite.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.10.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec parlamentu a predseda strany Spolu – občianska demokracia Miroslav Kollár vyjadril sklamanie v súvislosti s návrhom na vytvorenie inštitútu partnerského spolužitia, ktorý nenašiel podporu poslancov v parlamente.

„Som nahnevaný, smutný a hanbím sa, že som členom takéhoto parlamentu. Návrh predstavoval kozmetickú úpravu, ktorá by uľahčila život tak hetero, ako aj homosexuálnym párom,” napísal Kollár na sociálnej sieti. Návrh v parlamente podporilo 50 zo 133 prítomných poslancov.

„Neumožniť dvom ľuďom žijúcim v spoločnom vzťahu, bez ohľadu na pohlavie, dediť či v prípade zdravotných problémov, alebo úmrtia nahliadnuť do zdravotnej dokumentácie, to nie je ochrana konzervatívnych hodnôt, či tradičnej rodiny, to je číre zlo,” uviedol poslanec.

Kollár je toho názoru, že parlamentná väčšina nezreflektovala teroristický útok na Zámockej ulici a nezmenila ani svoje diskriminačné postoje voči LGBTI komunite. „Je to smutná vizitka štátu, ktorý síce o sebe tvrdí, že je moderný a demokratický, ale v skutočnosti v ňom stále prevládajú predsudky a nenávisť,” uzavrel Kollár.

Viac k témam: LGBTQI+, Rokovanie NR SR, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec Kollár je nahnevaný, smutný a hanbí sa, že je členom parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Poslanci otvorili mimoriadnu schôdzu Smeru, rieši sa vyvodenie zodpovednosti voči orgánom činným v trestnom konaní (naživo)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií