Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanec zo Sme rodina Patrick Linhart navrhuje dočasne zaviesť zníženú DPH na potraviny pre školské jedálne

Toto opatrenie navrhuje uplatňovať na obdobie od 1. januára do 31. decembra budúceho roka.

27.8.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR za hnutie Sme rodina Patrick Linhart predložil do parlamentu návrh novely zákona o dani z pridanej hodnoty (DPH), ktorým chce zaviesť zníženú sadzbu DPH na vybrané potraviny a nápoje.

Sadzba DPH na úrovni 5 percent by sa mala vzťahovať na potraviny, ktoré sa používajú na prípravu jedál a nápojov v školských jedálňach, u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, u poskytovateľov sociálnej služby a v centrách pre deti a rodiny.

Toto opatrenie navrhuje poslanec zaviesť na obdobie od 1. januára do 31. decembra budúceho roka.

Cieľom tohto opatrenia je zníženie ceny týchto potravín a nápojov ako jedného z nástrojov na zmiernenie neprimeraného nárastu ich cien,“ uviedol k návrhu poslanec za hnutie Sme rodina.

Viac k témam: Novela zákona, Školské jedálne
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec zo Sme rodina Patrick Linhart navrhuje dočasne zaviesť zníženú DPH na potraviny pre školské jedálne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií