fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Potetovaný kňaz?! Takto na Michala reagujú slovenskí veriaci a cirkev

Máte tip? napíšte nám mailom

Rímskokatolícky kňaz Michal Lajcha sníval o tomto tetovaní niekoľko rokov.

34-ročný Michal Lajcha je kňazom, ktorý momentálne pôsobí v obciach Kľak a Ostrý Grúň, sa pred nedávnom rozhodol pre nezvratný krok. Nechal si vytetovať v hebrejčine žalm 23, ktorý v preklade do slovenčiny znie takto: “I keby som mal ísť tmavou dolinou, nebudem sa báť zlého, lebo ty si so mnou.”  Fotografiu tetovania, ktoré zdobí jeho chrbát, zdieľal i svojom účte na sociálnej sieti.

Pod fotografiou sa okamžite strhla búrlivá diskusia, v ktorej sa okrem pochvalných komentároch objavili i negatívne. Mnohí boli kňazovým tetovaním sklamaní, pretože tetovanie považujú za niečo zlé, čo nie je v súlade s Bohom. Veriacim v obciach, v ktorých Lajcha pôsobí, ale jeho ozdoba pod kožou nevadí, pretože ho považujú za dobrého kňaza i športovca, ktorý ide je nich príkladom.

“Tetovanie som plánoval už pred piatimi rokmi, keď som bol ako kaplán v Prievidzi. Zrealizovalo sa to až teraz. A prečo práve žalm 23? Sprevádza ma celý môj život a páči sa mi. Čakal som takúto debatu, keďže som katolícky kňaz a na stránke mám viac ako dvetisíc priateľov. Je to teda veľmi široká a pestrá vzorka ľudí, sú tam liberáli, konzervatívci, veriaci, ale aj neveriaci. Každý má svoj názor. Som však za to, že diskusia nás posúva ďalej,” uvádza boží služobník, ktorý sa rozhodol pre tetovanie.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo 72 nových prípadov, najviac z okresu Nitra, Bratislava a Michalovce

Katolícka cirkev tetovanie nezakazuje a dokonca ani nemá záväzné predpisy, ktoré by mali nejakým spôsobom definovať jeho vhodnosť či nevhodnosť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií