Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR: Softvérový pirát má zaplatiť 5,7 milióna. Ak mu pomôžeš, môže ho to obísť!

Ak nedosiahne nižšie priložené video 200 000 zhliadnutí, softvérový pirát bude musieť zaplatiť 5,7 milióna českých korún!

Presne takýto je alternatívny trest, ktorý ho po dohode s protipirátskou organizáciou BSA/The Software Alliance čaká. Presnejšie je to úloha, v ktorej mu môžete pomôcť aj vy.

Jakub F. je trestaný za softvérové pirátstvo. Keďže nemá peniaze na to, aby uhradil škody, ktoré svojim pirátstvom spôsobil spoločnosti, dohodol sa na výnimočnom odškodnení. Pripravil video s názvom „Sdílením to začalo, sdílením to muže skončit„, v ktorom si zahral sám seba.

Okresný súd mu udelil aj trojročný podmienečný trest, trest prepadnutia jeho osobného počítača a zadržaných DVD.

Nemal som pocit, že robím niečo zlé…

8 rokov, desiatky gigabajtov dát a bol som rád, že to ľudia na sieti ocenili. Ale potom sa to stalo…

Brali sme bohatým firmám a užívateľom dávali…

To, či ide iba o reklamnú kampaň proti pirátom, alebo je to skutočný príbeh, nevieme. Každopádne, video je naozaj zaujímavé a týka sa viacerých ľudí, ktorí nemajú pocit, že robia niečo zlé, no potom sa to môže stať…

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií