fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo majú inteligentní ľudia málo priateľov? Budete prekvapení!

Máte tip? napíšte nám mailom

Niektorí ich nedokážu pochopiť

Keďže človek je spoločenský tvor, potrebuje priateľov, aby s nimi zdieľal informácie a svoje pocity. Niektorí majú priateľov viac, iní menej. Mať menej priateľov však hneď neznamená, že človek je zlý, môže to byť znakom toho, že je viac inteligentný a je introvert. Psychológovia z London School of Economics robili výskum, na ktorom sa zúčastnilo 15 000 ľudí vo veku 18-28 rokov, ktorí žili v rôzne obývaných mestách i na vidieku. Výsledky výskumu však psychológov šokovali. Rozdelili ich do troch bodov:

  1. Ľudia žijúci v husto obývaných, preplnených a rušných mestách sa cítia menej šťastnými.
  2. Na to, aby sme sa cítili šťastní potrebujeme komunikovať s ľuďmi, s ktorými si rozumieme. Čím viac sa s nimi rozprávame a čím viac času s nimi trávime, tým viac sa zvyšuje úroveň nášho šťastia.
  3. Ľudia s vysokou inteligenciou a introverti sú výnimka!

smart

Zistili totiž, že čím je IQ človeka vyššie, tým menej ľudí na komunikáciu potrebuje k svojmu šťastiu. Introverti sú utiahnutí a spoločenský život ich doslova nudí. Napriek tomu, že majú úzky kruh priateľov, nie sú nešťastní, práve naopak. Mozog introvertov pracuje inak – sú to skrytí géniovia, samotári, ktorí namiesto večierkov alebo inej zábavy s kamarátmi uprednostnia svoje vlastné vzdelanie, prácu a ciele. Cítia sa šťastní a presne toto je to, čo ich napĺňa. Niektorí ľudia ich však odmietajú pochopiť.

Prečítajte si tiež:
Rozhodli ste sa predať svoj starší smartfón a neviete ako z neho odstrániť všetky osobné údaje? S týmto návodom to zvládnete rýchlo a jednoducho

friends

Veľká výhoda ľudí s vyšším IQ je tá, že sa lepšie prispôsobia novým veciam a prijímajú realitu a zmeny v nej rýchlo a ľahšie, ako ostatní. Sústreďujú sa na svoje ciele a pozornosť venujú len dôležitým veciam – nestrácajú čas ničím, čo je pre nich zbytočné. Ich inteligencia im dáva krídla slobody, a preto sa nemusia spoliehať na iných, ale len sami na seba. Tým, že majú len niekoľko pravých a verných priateľov, s ktorými môžu prebrať naozaj všetko a spoliehajú sa len na seba ich robí šťastnými.

Zdroj:  brightside.me   Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií