fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo sa Rusi vzdali snahy o obsadenie Kyjeva? Cichanovská pripísala úspech aj bieloruským sabotérom

Sviatlana Cichanovská pre BBC povedala, že železnice zásobujúce ruské sily boli terčom 80 sabotáži.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.5.2022 (Webnoviny.sk) – Sabotéri v Bielorusku zohrali významnú rolu pri donútení Ruska, aby sa vzdalo snahy obsadiť ukrajinské hlavné mesto Kyjev. Uviedla to líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská. Pre BBC povedala, že železnice zásobujúce ruské sily boli terčom 80 sabotáži.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa Cichanovskej bieloruskí aktivisti zároveň Ukrajine poskytovali informácie o pohybe vojsk a o odpaľovaní rakiet. Väčšina Bielorusov, a to 86 percent, je proti vojne, dodala opozičná líderka. Cichanovská konštatovala, že osudy Ukrajiny a Bieloruska sú prepojené a ukrajinské víťazstvo by mohlo pomôcť Bielorusku zbaviť sa autoritárskej vlády Alexandra Lukašenka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prečo sa Rusi vzdali snahy o obsadenie Kyjeva? Cichanovská pripísala úspech aj bieloruským sabotérom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií