fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prejde Gyimesiho návrh zákona o zákaze dúhových vlajok? Matovič stojí za poslancom aj napriek Hegerovmu nesúhlasu

Gyimesi predložil návrh bez toho, aby o tom informoval vlastný poslanecký klub.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – Líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igor Matovič súhlasí s ideou návrhu zákona o zákaze dúhových vlajok na štátnych budovách, ktorú predložili poslanec György Gyimesi (OĽaNO) a nezaradený poslanec Tomáš Taraba. Na tlačovej besede po rokovaní vlády to v stredu povedal samotný Matovič.

Gyimesi predložil návrh bez toho, aby o tom informoval vlastný poslanecký klub. Koaličná strana Sloboda a Solidarita vyzvala poslanca, aby návrh stiahol. Rovnako takúto žiadosť predostrel aj premiér Eduard Heger (OĽaNO). Gyimesi to však odmietol urobiť.

„Nie je to v poriadku a podľa toho sa zariadim,“ reagoval premiér. Matovič povedal, že Gyimesi je samostatný poslanec zvolený hlasmi ľudí na Slovensku a má ústavné právo predkladať akýkoľvek návrh zákona, aký uzná za vhodné.

Návrh novely zákona o štátnych symboloch zakazuje na budovách a v budovách štátnych orgánov a inštitúcií, vrátane sídla verejného ochranu práv, vyvesovať symboly hnutí, organizácií, komunít a ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie. Parlament by mal o tomto návrhu rokovať na nadchádzajúcej schôdzi, ktorá sa začína 14. júna.

Prečítajte si tiež:
EcoBubble. Prekvapivá funkcia práčok, ktorá vám ušetrí stovky eur

Viac k témam: LGBTI
Zdroj: Webnoviny.sk – Prejde Gyimesiho návrh zákona o zákaze dúhových vlajok? Matovič stojí za poslancom aj napriek Hegerovmu nesúhlasu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií