fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Boris Johnson má vo štvrtok oznámiť svoju rezignáciu

Boj o predsedníctvo strany sa začne v lete a nový premiér už bude úradovať pred konferenciou konzervatívnej strany, ktorá sa uskutoční v októbri.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 7. júla 11:13

Britský premiér Boris Johnson vo štvrtok rezignuje na post predsedu Konzervatívnej strany, v dôsledku čoho skončí aj na poste predsedu vlády. Premiérom však zostane až do jesene, než si konzervatívci zvolia nového lídra.

Boj o šéfa konzervatívcov

Boj o predsedníctvo strany sa začne v lete a nový premiér už bude úradovať pred konferenciou konzervatívnej strany, ktorá sa uskutoční v októbri. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že politik verejne oznámi svoju rezignáciu ešte vo štvrtok.

Líder opozičných labouristov Keir Starmer privítal Johnsonov úmysel odstúpiť z vedenia Konzervatívnej strany a vlády, pričom uviedol, že tak mal urobiť už dávno. Johnsonov odchod je podľa neho dobrou správou pre krajinu, ktorá potrebuje „čerstvý začiatok“.

Lockdownové večierky

Johnson sa stal premiérom v júli 2019. Jeho vládu sprevádzala séria kontroverzií, medzi nimi napríklad aj policajné vyšetrovanie vládnych večierkov počas pandemických lockdownov, a on sám prežil hlasovanie o dôvere v jeho vlastnej strane.

Najnovší masívny tlak v podobe vlny viac ako 50 rezignácií členov vlády a konzervatívnej strany, sa na Johnsona tento týždeň spustil po tom, čo vyšlo najavo, že vedel o obvineniach voči niekdajšiemu vysokopostavenému členovi strany, hoci to jeho úrad predtým popieral.

Prečítajte si tiež:
Rusi dopadnú v prípade Charkova zrejme rovnako ako pri Kyjeve, ich plány sa skončia obrovským neúspechom

Viac k témam: Britská vláda, Britský premiér, Odstúpenie z funkcie, Rezignácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Boris Johnson má vo štvrtok oznámiť svoju rezignáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií