fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Presťahujeme sa do Česka? Žije sa tam totiž niekoľkokrát lepšie. Prečo je to tak?

Máte tip? napíšte nám mailom

V aktuálnom rebríčku kvality života v jednotlivých krajinách nás Česi predbehli o viac ako 10 priečok. Ako je to možné, keď sme kedysi tvorili spoločný štát?

Prvé priečky už niekoľko rokov bezkonkurenčne obsadzujú severské štáty, a to najmä Nórsko, Island, Dánsko, Švédsko a Fínsko. V ich tesnom závese sa drží Švajčiarsko, Luxembursko, Singapur, susedné Rakúsko a Holandsko.

Spokojnosť Slovákov znižujú nedostatočné príjmy

Index SEDA zaradil Slovensko s kvalitou života na 33. miesto. Slovensku sa v porovnaní s väčšinou krajín sveta darilo najmä v oblasti rovnosti, zdravia či ekonomickej stability. Avšak úplne sme stroskotali na výške príjmov, kvalite životného prostredia, vzdelania či občianskej spoločnosti.

Analýza Boston Consulting Group hodnotila desať kategórií: situáciu na trhu práce, ekonomický rast podľa hrubého domáceho produktu, stabilitu ekonomiky, kvalitu zdravotníctva a infraštruktúry, verejnej správy, vzdelávania, životného prostredia a príjmové rozdiely či stav občianskej spoločnosti.

 

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/608831/cesko-predbehlo-slovensko-v-kvalite-zivota-skoro-o-10-priecok/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x…B.

Foto: https://pixabay.com/sk/mosty-prague-%C4%8Desko-voda-m%C4%9Bsto-3337124/

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií