fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová by mala podľa Cigánikovej vetovať balíček pomoci rodinám

Poslankyňa Jana Cigániková vidí problém najmä v spôsobe presadenie opatrení v Národnej rade SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová by mala podľa poslankyne Jany Ciganíkovej (SaS) vetovať balíček opatrení, ktoré majú pomôcť rodinám. Uviedla to v relácií Na telo v televízií Markíza. Cigániková vidí problém najmä v spôsobe presadenia opatrení v Národnej rade SR.

Zákon schválil parlament v utorok v skrátenom legislatívnom konaní. „Nemohli sa na to pozrieť iní ľudia ako Igor Matovič, naozajstní odborníci,“ povedala Cigániková.

Suma prídavku na dieťa sa od júla tohto roka zvýši zo súčasných 25,88 eura na 30 eur a od začiatku budúceho roka na 40 eur. Stúpne aj daňový bonus na nezaopatrené deti.

Od júla suma daňového bonusu na dieťa do 15 rokov vzrastie na 70 eur a od začiatku budúceho roka na 100 eur. Na nezaopatrené dieťa vo veku nad 15 rokov sa daňový bonus od júla tohto roka zvýši na 40 eur a od začiatku budúceho roka na 50 eur.

Viac k témam: Prídavok na dieťa
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová by mala podľa Cigánikovej vetovať balíček pomoci rodinám © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinky na Slovensku obsadzujú pracovné pozície s nižšou kvalifikáciou, dôvodom je jazyková bariéra
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií