fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová verí, že krutosti napáchané na civilistoch v Buči budú potrestané

Zuzana Čaputová si pred ukrajinským veľvyslanectvom pripomenula civilné obete vojny na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová verí, že obrazy krutosti prichádzajúce z viacerých ukrajinských miest, nezostanú nepotrestané a zomknú medzinárodné spoločenstvo k ešte väčšej solidarite a pomoci Ukrajine.

Hlava štátu to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti po tom, čo v pondelok (4. apríla) zapálila sviečku pred budovou Veľvyslanectva Ukrajiny na Slovensku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Sviečku pred ukrajinskou ambasádou som zapálila tým, ktorí sa oslobodenia nedožili. Ukrajinským mužom, ženám aj deťom zabitým, mučeným a popraveným ruskými vojakmi v meste Buča,“ vyhlásila hlava štátu.

Po odsune ruských vojakov z miest v okolí ukrajinskej metropoly Kyjev boli v meste Buča nájdené mŕtve telá stoviek civilistov, ktorí sa stali obeťou vojny. Telá sa nachádzali v masových hroboch alebo na uliciach.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová verí, že krutosti napáchané na civilistoch v Buči budú potrestané © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií