fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Zuzana Čaputová je ŠOKOVANÁ verdiktom súdu o nevine Kočnera a Zsuzsovej

Prezidentka Zuzana Čaputová sa k dnešnému rozsudku súdu k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice vyjadrila prostredníctvom sociálnych sietí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Senát dnes ráno potvrdil, že skutok sa stal, avšak nebolo preukázané, že to urobili Zsuzsová a Kočner. Rodiny obetí odišli z pojednávacej miestnosti. Predsedníčka senátu prečítala rozsudok o Kočnerovi a Zsuzsovej. ,,Oslobodzujú sa spod obžaloby prokurátora pre skutok uvedený v bode 1 ako obzvlášť závažný zločin vraždy Jána Kuciaka,” prečítala Sabová, informujú topky.sk.

Tomáša Szabó odsúdili na 25 rokov s maximálnym stupňom stráženia, pretože je vinný aj z účasti na vražde novinára Jána Kuciaka a má nahradiť majetkovú ujmu 71-tisíc eur. Marian Kočner dostal trest 5000 eur za nedovolené ozbrojovanie s náhradným trestom 5 mesiacov.

Prezidentka je šokovaná

Prezidentka na sociálnych sieťach uviedla, že je šokovaná.

,,Verdikt súdu ma šokoval a potrebujem porozumieť jeho odôvodneniu. Rešpektujem ho, ale očakávam, že hľadanie spravodlivosti sa nekončí a bude pokračovať na Najvyššom súde.

Myslím na rodičov Jána a Martiny a prajem im veľa síl v tejto ťažkej chvíli. Oni, aj my všetci si zaslúžime vidieť vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí si vraždu ich detí objednali a sprostredkovali.”

Podobne  reagoval aj premiér Igor Matovič ,,Vyzerá, že nateraz sa evidentní strojcovia vraždy chcú spravodlivosti vyšmyknúť z pazúrov … verme, že spravodlivosť si ich oboch počká.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií