fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bola zúfalá, pretože ju priateľ podvádzal, a tak sa s tým zverila babičke. Tá jej dala životnú lekciu, ktorú by sme mali poznať všetci

Máte tip? napíšte nám mailom

Lekciu, ktorú dostala zúfalá slečna, by mal poznať každý.

Mladá žena, ktorá bola zúfalá z toho, že ju jej priateľ podvádza, nevedela, čo robiť, a tak sa rozhodla ísť k svojej babičke a tej sa zdôveriť so svojim trápením. Starkej porozprávala o všetkých svojich problémoch a zverila sa jej aj s tým, že už rozmýšľala nad tým, že si vezme život. Babka vnučku vypočula a potom odišla do kuchyne, kde naplnila vodou tri hrnce, ktoré následne dala na sporák a počkala, kým sa voda začala variť. Do prvého hrnca hodila mrkvu, do druhého vajíčko a do tretieho kávové zrnká. Tým začala lekcia, ktorú by mal poznať každý.

Po dvadsiatich minútach vypla sporák a z hrncov vytiahla mrkvu, vajíčko i kávové zrná. Následne sa svojej vnučky spýtala, čo vidí. Tá odpovedala: “Mrkvu, vajce a zrniečka kávy.” Starenka jej ďalej povedala, aby chytila mrkvu a opísala ju. Mladá slečna tak urobila a povedala, že je mäkká. Následne jej babička povedala, aby rozbila vajíčko. Vnučka ju poslúchla – škrupina z vajca síce praskla, no vnútro ostalo pevné. Následne sa mala napiť kávy, ktorá sa zo zrniek uvarila.

Prečítajte si tiež:
Česká blogerka, Dominika Myslivcová, sa rozhodla vydražiť legendárne zelené tielko Jiřího Kajínka! Suma, za ktorú sa predalo, ťa posadí na zadok

Kým si vnučka vychutnávala kávu, babička sa spokojne usmievala. Keď slečna dopila, spýtala sa starkej, čo malo to všetko znamenať. Babka jej takto múdro odpovedala:

“Všetky tie suroviny – mrkva, vajíčko i kávové zrnká – čelili rovnakému problému a to horúcej vode. Každá z nich však reagovala rozdielne. Mrkva, ktorá predtým bola pevná a tvrdá, bola zrazu mäkká a zoslabla. Vajíčko sa stalo krehkým na povrchu, no jeho vnútro stvrdlo. Iba kávové zrniečka ostali nezmenené a bez ohľadu na okolnosti to boli ony, ktoré zmenili vodu. 

Čo si ty, keď nastane problém?  Ako sa zachováš? Budeš ako mrkva? Ako vajíčko? Alebo ostaneš ako kávové zrná? Zamysli sa nad tým, aká si…

Si ako mrkva – naoko pevná a odolná, no keď príde problém, podľahneš mu a stratíš svoju silu? Alebo si ako vajíčko, ktoré je zo začiatku poddajné, no akonáhle sa menia podmienky, mení sa? Si nestála a nejednoznačná a keď príde problém, vo vnútri zatrpkneš a tvoje srdce skamenie? Alebo si ako kávové zrnká, ktorým sa podarilo zmeniť vodu, teda okolnosti, ktoré priniesli bolesť? Zlepšíš sa v najhoršom a zmeníš situáciu okolo seba? Posunie ťa všetko dopredu?”

Nevedno, ako s touto múdrou lekciou starej mamy naložila vnučka, no to nič nemení na tom, že túto múdrosť by sme si mali pamätať a vždy, keď príde nejaká ťažká životná skúška, spomenúť si na to, či chceme byť ako mrkva, vajíčko alebo kávové zrná.

Prečítajte si tiež:
Vedci odkazujú: Fajčíte e-cigarety? Riskujete zápal pľúc aj rakovinu

Zdroj: Electro Piknik

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií