Prínosy kávy, o ktorých ste možno nevedeli

Prínosy kávy, o ktorých ste možno nevedeli

Káva je úžasný nápoj. Má trošku horkastú chuť a niektorým veľmi chutí. Má výbornú arómu, ale môže byť veľmi prospešná aj pre naše zdravie. V prípade, keď ste sa obávali, že káva nerobí s vaším telom nič alebo naopak, že ho poškodzuje, tak si prečítajte tieto pozitíva.


Zbavuje únavy. Káva obsahuje kofeín, často sa preto pije v práci, aby nás prebrala. Už šálka rannej kávy nás dokáže postaviť na nohy. Zlepšuje prekrvenie mozgu, zlepšuje pamäť a pomáha pri lepšom sústredení sa. Vďaka výkonnosti mozgu zabraňuje predčasnej demencii, Alzheimerovej či Parkinsonovej chorobe. Dokonca pomáha aj pri migréne.

Obsahuje enzým zodpovedný za pocit radosti a potešenia. Je to podobné ako pri milovníkoch čokolády. Príjemné posedenie s kamarátkami na kávičke je určite to, čo mnohým z nás dobije baterky.

coffee-beans-1082213_960_720

Urýchľuje metabolizmus. Je silným afrodiziakom. Pomáha ľudí rozpáliť. Zabraňuje starnutiu. Kávové zrná obsahuje veľké množstvo antioxidantov , pražením sa z nich získava ešte väčšie množstvo. Vďaka antioxidantom spomaľuje starnutie.

pozitívny vplyv na tráviaci a imunitný systém. Zvyšuje tvorbu žalúdočných šťav. Je dobrým doplnkom pri chudnutí. Pomáha chrániť zuby pred zubným kazom (iba vtedy, keď pijeme kávu bez cukru).

Znižuje riziko rakoviny pečene, cirhózy pečene. Taktiež znižuje riziko cukrovky. Antioxidanty v káve pomáhajú bunkám bojovať proti inzulínu a regulujú hladinu cukru v krvi.

Toto sú len niektoré pozitíva kávy. Tento života budič je vraj dobrý aj pri športe. Pri vytrvalostných športoch prospieva k výkonnosti, preto je na súťažiach zakázaná a považovaná za dopingovú látku.  Tak isto, ako obsahuje pozitíva, môže príliš časté pitie kávy denne viesť aj negatívnym zdravotným ťažkostiam (6 a viac káv denne).

Nemusíme mať výčitky, ak ju pijeme s mierou. Keďže má pozitívne účinky, prečo si nespraviť jednu aj teraz?             

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  To, aké si znamenie, povie o tebe, aký si v posteli!

Foto: pixabay.com
Zdroj: brightside.me

Google+ Linkedin

Written By :

"Rozdávaj úsmev, niet človeka, čo by na neho nebol odkázaný..." :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*