fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prínosy kávy, o ktorých ste možno nevedeli

Máte tip? napíšte nám mailom

Káva je úžasný nápoj. Má trošku horkastú chuť a niektorým veľmi chutí. Má výbornú arómu, ale môže byť veľmi prospešná aj pre naše zdravie. V prípade, keď ste sa obávali, že káva nerobí s vaším telom nič alebo naopak, že ho poškodzuje, tak si prečítajte tieto pozitíva.

Zbavuje únavy. Káva obsahuje kofeín, často sa preto pije v práci, aby nás prebrala. Už šálka rannej kávy nás dokáže postaviť na nohy. Zlepšuje prekrvenie mozgu, zlepšuje pamäť a pomáha pri lepšom sústredení sa. Vďaka výkonnosti mozgu zabraňuje predčasnej demencii, Alzheimerovej či Parkinsonovej chorobe. Dokonca pomáha aj pri migréne.

Obsahuje enzým zodpovedný za pocit radosti a potešenia. Je to podobné ako pri milovníkoch čokolády. Príjemné posedenie s kamarátkami na kávičke je určite to, čo mnohým z nás dobije baterky.

coffee-beans-1082213_960_720

Urýchľuje metabolizmus. Je silným afrodiziakom. Pomáha ľudí rozpáliť. Zabraňuje starnutiu. Kávové zrná obsahuje veľké množstvo antioxidantov , pražením sa z nich získava ešte väčšie množstvo. Vďaka antioxidantom spomaľuje starnutie.

pozitívny vplyv na tráviaci a imunitný systém. Zvyšuje tvorbu žalúdočných šťav. Je dobrým doplnkom pri chudnutí. Pomáha chrániť zuby pred zubným kazom (iba vtedy, keď pijeme kávu bez cukru).

Prečítajte si tiež:
Urobte z vášho štvornohého miláčika rozprávkovú postavičku Disney vďaka filtru!

Znižuje riziko rakoviny pečene, cirhózy pečene. Taktiež znižuje riziko cukrovky. Antioxidanty v káve pomáhajú bunkám bojovať proti inzulínu a regulujú hladinu cukru v krvi.

Toto sú len niektoré pozitíva kávy. Tento života budič je vraj dobrý aj pri športe. Pri vytrvalostných športoch prospieva k výkonnosti, preto je na súťažiach zakázaná a považovaná za dopingovú látku.  Tak isto, ako obsahuje pozitíva, môže príliš časté pitie kávy denne viesť aj negatívnym zdravotným ťažkostiam (6 a viac káv denne).

Nemusíme mať výčitky, ak ju pijeme s mierou. Keďže má pozitívne účinky, prečo si nespraviť jednu aj teraz?             

Foto: pixabay.com
Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií