Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Projekt Naše sídlisko jasne hovorí: Nebuďme ľahostajní k svojmu okoliu

Máš rád zvieratá a svoje životné prostredie?

Zvieratá sú všade okolo nás. Žijú v domoch a dvoroch ľudí, ktorí sa o ne starajú. Žijú vo voľnej prírode, kde sa o seba starajú samy. No potom je tu špecifická skupina, ktorú nemôžeme zaradiť ani k jednému, ani k druhému vyššie spomínanému. Sú ňou pouličné zvieratá, v našom prípade mačky, ktoré sa potulujú na uliciach, verejných priestranstvách či sídliskách. Veľa ľudí k týmto mačkám prechováva nenávisť, pretože im vadia. Ďalší sa ich boja kvôli prenosu chorôb. No a tí tretí sa im snažia pomôcť. K tretej skupine ľudí patrí aj projekt Naše sídlisko, ktorý vznikol za účelom pomôcť túlavým mačkám zlepšiť kvalitu života, a tak dosiahnuť aj zdravie detí a obyvateľov žijúcich na sídliskách či v blízkosti mestských obytných zón.

Jed ukrytý v tráve a je po „probléme“ menom mačka? Mýlite sa!

Tento spôsob usmrcovania mačiek a psov sa deje pri sídliskách pomerne často. Sused, ktorému vadí, že mačky alebo psy špinia do trávy či detských pieskovísk sa rozhodne preskočiť pokus o rozumný a prijateľný nápad, poradenie sa s ostatnými susedmi, alebo ich aspoň varovať o svojom hlúpom nápade a v čase, kedy sa ostatní obyvatelia štvrti venujú oddychu alebo spánku sa vyberie von, a po okolí roztrúsi granule napustené jedom, žiletky alebo niečo podobné. Naozaj si myslí, že na to nik nepríde? A že ak mu na to naozaj prídu, tak sa mu nič nestane? Tak to sa sused zmýlil. Mačky sú totiž CHRÁNENÉ ZÁKONOM!

mačka

Ako teda zabrániť spomínanému zabíjaniu mačiek a pomôcť im?

Jednoducho. Projekt Naše sídlisko sa zaoberá touto problematikou. Jeho cieľom je vytvoriť zoznam ľudí, ktorí sú ochotní poskytnúť dočasné opatery, vytvoriť prehľad mačacích kolónií a monitorovať zdravotný stav mačiek v nich. Chce vedieť o ľuďoch, ktorí mačky kŕmia, skontaktovať jednotlivé osoby ochotné pomáhať, vytvoriť skupinu, kde budú ľudia prichádzať s nápadmi ako pomôcť, nie ako sa to nedá.

Pomáhať môžete aj tým spôsobom, že túlavú mačku, ktorú uvidíte odfotíte, fotku pošlete združeniu Naše sídlisko s informáciou, v ako meste a na akej ulici ste mačku videli a môžete popísať, ako sa vám mačka videla – či bola chorá, zdravá, ubolená, hladná, agresívna, zranená… Kontakt nájdete na facebooku alebo na webe združenia.

Naše sídlisko

Zdroj:  nasesidlisko.weebly.com  facebook.com/nasesidlisko

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií