fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvý vertikálny les v Ázií bude obsahovať viac ako 3000 rastlín a premení denne CO2 na 60 kg kyslíka

Máte tip? napíšte nám mailom

Počul si už o vertikálnych lesoch? Ak nie, jedná sa o takzvané “obytné lesy”, ktoré navonok vyzerajú ako opustené budovy ovládnuté prírodou. Avšak, zdanie občas klame a celé to môže byť vytvorené pre dobrú vec.

V roku 2018 budú vybudované vôbec prvé vertikálne lesy na území Ázie a veže budú niesť pomenovanie “Nanjing”. O celú túto fantáziu sa postaral taliansky architekt Stefano Boeri. Obrovské budovy budú pokryté 23 rôznymi miestnymi druhmi rastlín, ktoré sa postarajú o produkciu cca 60 kilogramov kyslíka každým dňom.

Vyššia veža bude obsahovať kancelárie, múzeum, školu zelenej architektúry a klub na streche. Menšia veža bude mať na streche bazén a v objatí stromov bude miestny Hyatt Hotel, 247-izbový hotel. Balkóny budú návštevníkom poskytovať naozaj nádherný výhľad, čo je asi každému jasné pri pohľade na toto dielo:

vertical-forest-stefano-boeri-china-3 vertical-forest-stefano-boeri-china-4-1 vertical-forest-stefano-boeri-china-2

Podobné budovy budú vybudované aj vo Švajčiarsku

vertical-forest-stefano-boeri-china-5

vertical-forest-stefano-boeri-china-6

A takto vyzerá vertikálny les v Miláne

vertical-forest-stefano-boeri-china-8

Zdroj: boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií