fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Psychológia farieb vás dostane: Viete, čo oblečením ukazujete svetu?

Máte tip? napíšte nám mailom

Hovorí sa, že si tým, čo ješ. Vedeli ste však, že podobný význam majú aj samotné farby na oblečení?  Keď nosíte tričko so zelenou farbou, pravdepodobne budete mať inú náladu, akoby ste mali tričko s červenou farbou. Pozrite sa, čo svetu ukazujete prostredníctvom farieb.

Farby údajne dokážu nielen odzrkadliť, ale aj ovplyvniť našu náladu. Vtedy, keď nemáme náladu siahame po tmavších farbách. Naopak, keď máme dobrý deň alebo sa nám prihodilo niečo pekné, vyberáme si oblečenie v jasných farbách. Chladná biela farba je letnou, ale aj zimnou farbou, ktorá reprezentuje čistotu a nádej. Ľudia čo ju nosia, sú zvyčajne považovaní za úprimných, nekompromisných a otvorených ľudí.

A čo naopak čierna? Portál Akademiakrasy.sk sa o čiernej farbe vyjadril nasledovne: „Hoci sa čierna najčastejšie javí ako farba uzavretosti a neprístupnosti, je to len klam. Čierna je farbou elegancie a sebavedomia. Oblečenie v tejto farbe sa vyznačuje univerzálnosťou, nadčasovosťou, ale aj serióznosťou. Ľudia ju obľubujú aj kvôli jej schopnosti zázračne ubrať pár kíl. Jej vyznávači sa teda javia ako silné, nezávislé osobnosti so sklonom k tajnostkárstvu.”  

Pútavé farby – červená ako vášeň, zelená ako pokoj

Milovníci červenej farby sú vášniví, rozhodní a zvyčajne dokonale vedia skrývať svoj strach. Keďže ide o farbu, ktorá láka pohľady druhých ľudí, zvyčajne ide o takých jedincov, ktorí milujú dobrodružstvá, ale tiež sú agresívny. Rozhodne nie je vhodné ich provokovať žiadnymi skutkami ani slovami. Ak obľubuje modrú farbu, poteší vás nasledujúci fakt.

Prečítajte si tiež:
Komáre vám už viac nebudú piť krv! Vyrobte si doma tieto účinné prírodné repelenty

Portál o modrej farbe tvrdí:

„Modrá je dobrá. Tak hovorí porekadlo. Odtiene modrej na oblečení patria k najobľúbenejším a evokujú prirodzenú dôveru a vernosť, preto je vhodná na pohovory. Jej milovníci sa považujú za lojálnych a spoľahlivých, na druhej strane sú opatrní, a riadia sa heslom “dvakrát meraj a raz strihaj”. 

A čo zelená farba? Rovnako ako aj príroda, symbolizuje pokoj, odpočinok a duševnú pohodu. Ľudia, ktorí radi nosia zelenú farbu sú vytrvalí, pokojní a radi druhým pomôžu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií