fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin podpisom výnosu rozšíril urýchlené udeľovanie ruského občianstva na všetkých Ukrajincov

Urýchlený proces dosiaľ platil pre obyvateľov Doneckej, Luhanskej, Zaporižžskej a Chersonskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin podpísal výnos, ktorý rozšíril urýchlené udeľovanie ruského občianstva na všetkých Ukrajincov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zjednodušený proces mohli dosiaľ absolvovať len obyvatelia Doneckej a Luhanskej oblasti, pre ktorých to bolo v platnosti od roku 2019, a Zaporožžskej a Chersonskej oblasti, ktorých veľké časti sú pod kontrolou Ruska.

Od roku 2019 dostalo ruské pasy viac ako 720-tisíc obyvateľov území pod kontrolou proruských separatistov v Doneckej a Luhanskej oblasti, čo je zhruba 18 percent obyvateľstva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V Zaporižžskej a Chersonskej oblasti, kde urýchlený proces zaviedli v máji, údajne prvé ruské pasy rozdali minulý mesiac.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin podpisom výnosu rozšíril urýchlené udeľovanie ruského občianstva na všetkých Ukrajincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií