fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin sa opäť vyhráža Západu, v prípade dodávok rakiet dlhého doletu Ukrajine zaútočia Rusi na nové ciele

Cieľom dodávok zbraní Kyjevu je podľa šéfa Kremľa predlžovanie konfliktu.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin varoval Západ pred dodaním rakiet dlhého doletu Ukrajine a vyhlásil, že Rusko zasiahne ciele, „na ktoré sme zatiaľ neudreli”. V nedeľňajšom televíznom rozhovore Putin kritizoval západné dodávky zbraní Ukrajine a povedal, že ich cieľom je predĺžiť konflikt.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Všetok tento rozruch okolo dodatočných dodávok zbraní podľa môjho názoru má len jeden cieľ: Predlžovať ozbrojený konflikt tak veľmi, ako je to možné,” vyjadril sa šéf Kremľa s narážkou na plány USA dodať Kyjevu raketomety. Putin tvrdí, že takéto dodávky pravdepodobne nebudú pre ukrajinskú vládu znamenať veľkú zmenu.

Podľa neho Kyjev tým len nahrádza straty rakiet podobného doletu, ktoré už mal. Ak Kyjev dostane rakety dlhšieho doletu, dodal ruský prezident, Moskva „urobí primerané závery a použijeme naše prostriedky ničenia, ktorých máme veľa, s cieľom zasiahnuť tie objekty, na ktoré sme ešte neudreli”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin sa opäť vyhráža Západu, v prípade dodávok rakiet dlhého doletu Ukrajine zaútočia Rusi na nové ciele © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina má nový zákon, umožní konfiškovať majetok podporovateľov vojny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií