fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin sa s brutálnou vojnou na Ukrajine prepočítal, podľa Scholza dosiahol opak svojho zámeru

Nemecký kancelár Olaf Scholz uviedol, že Nemecko v súčasnosti zvažuje dodanie zbraní a ďalšieho vybavenia pre ukrajinskú armádu.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecký kancelár Olaf Scholz povedal, že ruský prezident Vladimir Putin sa „úplne prepočítal so svojou brutálnou agresívnou vojnou proti Ukrajine“.

Docielil tým podľa neho akurát to, že Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) posilnila svoj východné krídlo, na Rusko boli uvalené rozsiahle sankcie a svet začal poskytovať Ukrajine masívnu vojenskú podporu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Scholz v stredu uviedol, že Nemecko v súčasnosti zvažuje dodanie protilietadlových zbraní Gepard a ďalšieho vybavenia pre ukrajinskú armádu. Minister financií Christian Lindner zasa oznámil plány požadovať, aby sankcionovaní Rusi museli zverejniť svoje aktíva v Nemecku, inak budú riskovať pokuty.

Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck uviedol, že vláda plánuje uľahčiť Rusom, ktorí utekajú zo svojej domovskej krajiny, nájdenie si práce v Nemecku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Ukrajinská armáda, Vojna, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin sa s brutálnou vojnou na Ukrajine prepočítal, podľa Scholza dosiahol opak svojho zámeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Od vypuknutia vojny na Ukrajine zomrelo už takmer 200 detí, najviac obetí je v Doneckej či Kyjevskej oblasti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií