fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin stratil všetky zábrany. Na Ukrajinu chce posielať vrahov, násilníkov či drogových dílerov

Jedinou skupinou zločincov vyňatých zo zákona sú tí, ktorí sa dopustili sexuálnych trestných činov proti maloletým, vlastizrady, špionáže alebo terorizmu.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin podpísal zákon, ktorý umožňuje povolávať do armády občanov odsúdených za rôzne závažné trestné činy. Referuje o tom spravodajský web CNN. Do vojenskej služby tak podľa uvedeného zákona môžu byť povolaní Rusi odsúdení za vraždy, lúpeže, krádeže, obchodovanie s drogami a iné závažné trestné činy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Jedinou skupinou zločincov vyňatých zo zákona sú tí, ktorí sa dopustili sexuálnych trestných činov proti maloletým, vlastizrady, špionáže alebo terorizmu. Vylúčení sú aj odsúdení za pokus o úkladnú vraždu vládneho činiteľa, únos lietadla, extrémistickú činnosť a nelegálne nakladanie s jadrovými materiálmi a rádioaktívnymi látkami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mobilizácia, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin stratil všetky zábrany. Na Ukrajinu chce posielať vrahov, násilníkov či drogových dílerov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií