fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putinovi sa invázia nedarí, konštatoval Biden a bitku o Kyjev označil ako „historické víťazstvo“

Putin sa podľa neho prepočítal, keď sa domnieval, že svet stratí záujem o Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa za dva mesiace invázie na Ukrajine nepodarilo naplniť svoje ambície. Tvrdí to americký prezident Joe Biden. „Po týždňoch ostreľovania Kyjiva mesto stále stojí. A prezident Zelenskyj a jeho demokraticky zvolená vláda sú stále pri moci,“ povedal Biden podľa spravodajského webu CNN. Bitku o ukrajinské hlavné mesto zároveň označil ako „historické víťazstvo“ Ukrajincov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Šéf Bieleho domu vo štvrtok oznámil ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov. Nový balík vojenskej pomoci zahŕňa ťažké delostrelectvo, 144-tisíc kusov munície a bezpilotné lietadlá, ktoré budú môcť ukrajinské sily použiť v eskalujúcom boji o oblasť Donbasu na východe krajiny.

Musíme urýchliť tento balík pomoci, aby sme pomohli pripraviť Ukrajinu na ruskú ofenzívu, ktorá bude obmedzenejšia z hľadiska geografického, ale nie z hľadiska brutality,“ dodal Biden.

Putin sa podľa neho prepočítal, keď sa domnieval, že svet stratí záujem o Ukrajinu. „Stavia na to, že jednota Západu praskne. Stále na to stavia. Ale opäť mu ukážeme, že sa mýli. Nebudeme znižovať naše odhodlanie,“ skonštatoval Biden.

Prečítajte si tiež:
Orbán svoju rétoriku nezmení, naďalej bude robiť Putinovi lokaja a napĺňať rolu užitočného idiota

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Biely dom, Pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinovi sa invázia nedarí, konštatoval Biden a bitku o Kyjev označil ako „historické víťazstvo“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií