fbpx
Radi cestujete? Dávajte si pozor, aby sa vaše dobrodružstvo neskončilo ako v prípade týchto 5 ľudí, ktorí sa domov už nevrátili

Radi cestujete? Dávajte si pozor, aby sa vaše dobrodružstvo neskončilo ako v prípade týchto 5 ľudí, ktorí sa domov už nevrátili

Cestovanie patrí medzi veľmi obľúbené aktivity ľudí po celom svete. Ľudí baví objavovať nové miesta, spoznávať odlišné kultúry či nadväzovať nové kontakty. Avšak nie vždy má cestovanie šťastný koniec plný nových zážitkov. Aj títo 5 ľudia sa pri cestovaní stratili a už ich nikto nikdy nevidel.

John Reed

V roku 1980 28 ročný John Reed opustil svoje rodné mesto v Kalifornii a odcestoval do Brazílie. Dúfal, že nájde stratené mesto Akakor, starobylú podzemnú civilizáciu, ktorá pred tisíckami rokov údajne zostala neobjavená v amazonskej džungli. Bohužiaľ sa z tejto cesty nikdy nevrátil.

Judy Smith

V roku 1997 50 ročná matka dvoch detí z Newtonu v štáte Massachusetts, Judy Smith za svojím manželom do Philadelphie. No niekde tam sa stratila a už ju nikto nikdy nenašiel. Dodnes toto zmiznutie nie je objasnené, pretože poslednou osobou, ktorá sa s ňou videla bola istá cudzia žena, ktorá však vedela o jej živote oveľa viac ako by mala. A tak je za týmto zmiznutím do dnešných dní veľa otáznikov.

Charles Horvath

V roku 1989 sa 20 ročný Charles Horvath rozhodol opustiť svoje rodné Anglicko a odcestovať do Kanady, kde strávil niekoľko mesiacov cestovaním po celej krajine. 11. mája toho istého roku prišiel Charles do provincie Britská Kolumbia, vtedy poslal svojej matke posledný list. Dlhé mesiace o ňom nič nepočula a tak sa rozhodla, že odíde do Kanady, aby ho našla. Jeho zmiznutie zostáva nevyriešené už viac ako 29 rokov.

Ettore Majorana

Ettore Majorana bol známym talianskym teoretickým fyzikom, ktorý bol známy vďaka svojej dlhoročnej práci na neutrónoch. Od roku 1938 Majorana pracoval ako fyzik na univerzite v Neapole. Napriek tomu, že sa mu darilo, tak mal psychické problémy. Preto sa rozhodol odísť do Ameriky, aby prehodnotil svoj život, no domov sa už nikdy nevrátil. A dodnes sa nevie, čo sa s ním stalo, či spáchal samovraždu alebo jednoducho začal niekde úplne nový život.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Neuveriteľné! Južnou Dakotou sa prehnala asi najkrajšia búrka, akú kto kedy natočil na video

Devin Williams

Devin Williams žil so svojou ženou a tromi deťmi v okrese Lyon, v Kansase, a živil sa ako vodič kamiónov. V máji 1995 odišiel na bežnú pracovnú cestu, aby doručil zásielku do Kalifornie. No domov sa už z tejto pracovnej cesty nikdy nevrátil. Po rokoch bola objavená jeho lebka neďaleko jeho bydliska, no príčina jeho smrti je dodnes nejasná.

Zdroj: listverse.com

Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."