fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Raper Tekashi chcel na charitu darovať 200-tisíc dolárov. Jeho dar odmietli

Raper Tekashi chcel na detskú charitu darovať 200-tisíc dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Charita, ktorá spustila kampaň – No Kid Hungry uviedla, že má určitú vnútornú politiku, ktorá odmieta financovanie od darcov, ktorí sa nezhodujú s jej hodnotami.

Raper, ktorý bol nedávno vo väzení za zločiny, ktoré vykonal ako súčasť násilného gangu, označil ich rozhodnutie za „kruté“.

Brooklynský raper sa v roku 2015 vyhýbal väzeniu na základe predchádzajúcich obvinení vrátane trestných činov týkajúcich sa sexuálneho zneužívania detí.

View this post on Instagram

Suck my dick

A post shared by IM BACK AND THEY MAD (@6ix9ine) on

Tekashi, ktorého skutočné meno je Daniel Hernandez, (v dnes  už odstránenom príspevku Instagramu) oznámil, že daroval 200 000 dolárov na kampaň zameranú na riešenie problémov hladu a chudoby v USA.

Nezisková organizácia, ktorá momentálne vedie kampaň, BBC oznámila, že odmietla kontroverznú ponuku rapera.

„Sme vďační za veľkorysú ponuku pána Hernandeza, za ponuku darovania na No Kid Hungry, informovali sme, že tento dar sme odmietli. Ako kampaň zameraná na deti je našou zásadou odmietnuť financovanie od darcov, ktorých činnosť nie je v súlade s naším poslaním a hodnotami,“ uviedla charita.

Raper na Instagrame odpovedal, že „nikdy nič také kruté nevidel.“ Odvtedy príspevok odstránil.

Tekashi zlomil rekord v histórii živého vysielania na Instagrame

Tekashi sa dostal do pozornosti minulý týždeň, po prepustení z väzenia. Jeho prepustenie súvisí s celonárodným úsilím zastavenia prepuknutia koronavírusu v amerických väzeniach.

Zlomil rekord v histórii živého vysielania Instagramu, pozerali ho naraz až milióny ľudí. Jeho nová skladba Gooba nazbierala na YouTube 120 miliónov pozretí iba za štyri dni. Minulý rok sa 24-ročný priznal k sérii lúpeží a gangov.

Počas jeho procesu v roku 2019 raper spočiatku odmietol obvinenia proti nemu, ale pristúpil k dohode o vine a treste, pričom svedčil proti ostatným členom gangov, aby získal menší trest odňatia slobody.

Všetko začalo s jeho vzťahom k násilným gangom USA Nine Trey Gangsta Bloods – tiež známym ako TreyWay – o ktorom hovoril aj na Twitteri.

Tekashi vstúpil do gangu v roku 2017, ale odišiel o necelý rok neskôr.

Vnútorné fungovanie gangu bolo odhalené Tekashim a ďalším bývalým členom gangu, Kristianom Cruz.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií