fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rokovanie o mieri alebo pokračovanie vojenskej operácie? Prieskum ukázal postoj obyvateľov Ruska

Vojnu proti Ukrajine najviac podporuje staršia veková skupina a až 60 % Rusov zastáva postoj, že nie sú zodpovední za smrť ukrajinských civilistov a spôsobené škody.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Šesť mesiacov po rozpútaní krvavej vojny na Ukrajine podporuje ťaženie ruskej armády v susednom štáte až 76 % obyvateľov Ruska.

Úroveň podpory vojny sa nezmenila

Ako referuje web Ukrajinská pravda, vyplýva to z prieskumu Centra Levada medzi ruským obyvateľstvom, ktorý sa uskutočnil v dňoch 25. až 31. augusta.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Úroveň podpory akcií ruských ozbrojených síl na Ukrajine sa počas letných mesiacov nezmenila – 46 % ´určite podporuje´ akcie ruských ozbrojených síl a ďalších 30 % ich ´skôr podporuje´. Nepodporuje ich celkovo 17 % opýtaných,” uvádza sa v záveroch z prieskumu. Najväčšia podpora akcií ruskej armády na Ukrajine bola zaznamenaná u staršej vekovej skupiny – až 85 %.

Mierové rokovania alebo vojenské operácie?

V otázke, či je potrebné pokračovať vo vojenských operáciách alebo pristúpiť k rokovaniam, je ruská spoločnosť rozdelená takmer rovnako. Približne polovica Rusov (48 %) sa domnieva, že je potrebné pokračovať vo vojenských operáciách, o niečo menej (44 %), že by sa mali začať mierové rokovania.

Prečítajte si tiež:
Johnson chce ukončiť závislosť od ruskej ropy a plynu, Ukrajinu je potrebné posilniť a opevniť

Zhruba tretina respondentov sa domnieva, že ľudia ako oni sú morálne zodpovední za smrť civilistov a ničenie na Ukrajine. Celkom 10 % sa domnieva, že to „určite nesú zodpovednosť“ a 23 % tvrdí, že zodpovednosť za dianie na Ukrajine „nesú do určitej miery”. Až 60 % Rusov zastáva postoj, že nie sú zodpovední za smrť ukrajinských civilistov a spôsobené škody.

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rokovanie o mieri alebo pokračovanie vojenskej operácie? Prieskum ukázal postoj obyvateľov Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií