fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Logické hádanky #1: Štyria zlodeji v klobúkoch majú za úlohu zistiť farbu svojho klobúka. Kto z nich podľa teba vykríkne ako prvý?

Máte tip? napíšte nám mailom

A máme tu niečo aj pre vášnivých milovníkov logicky náročných úloh alebo hádaniek. Rozhodli sme sa, že z tejto témy spravíme sériu, nakoľko má potenciál byť úspešná. V dnešnom článku sa pustíme do prvej záhadnej úlohy, v ktorej si hlavnú rolu zahrajú štyria zlodeji so štyrmi klobúkmi, no o tom nižšie.

Aby sme ťa uviedli do deja, ktorý sa na nižšie uvedenom obrázku odohráva, predstavujeme ti štyroch zlodejov, ktorí sú označení jednoducho: A, B, C a D. Títo muži boli prichytení pri krádeži a prepustia ich len v prípade, že uhádnu farbu klobúka, ktorý majú na hlave. Podotýkame, že farby sú dve: čierna a biela, čo znamená, že 2 muži majú klobúk bielej farby a 2 zas čiernej. Vykríknuť môžu len 100% správnu odpoveď, inak budú všetci postrelení.

4men

Ako môžeš vidieť, muž označený písmenom “A” nevidí cez múr nikoho rovnako ako písmenko “B“, nakoľko sa nemôžu hýbať ani rozprávať. Písmenko “C” vidí farbu klobúka pána “B” a zlodej “D” vidí farby mužov “B” a “C“.

Prečítajte si tiež:
NAJBRUTÁLNEJŠIE TECHNIKY MUČENIA, KTORÉ BOLI POUŽÍVANÉ V HISTÓRII #2

ÚLOHA

Tvojou úlohou je zistiť, ktorý z nich zistí svoju farbu klobúka a vykríkne prvý. Svoje tipy môžete prezradiť v komentároch a pre správnu odpoveď si otvor toggler nižšie.

[toggler title=”Aká je správna odpoveď?” ]Ako prvý vykríkne muž s písmenom “C”. Prečo? Pretože vidí, že zlodej pred ním má biely klobúk a vie, že keby ma klobúk biely aj on, tak už muž písmeno “D” dávno vykríkne, nakoľko by videl dve rovnaké farby. Keďže je muž “D” ticho, je mu jasné, akú farbu má. Tak jednoduché, však?

giphy[/toggler]

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií