fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi držia v zajatí stovky ukrajinských vojakov, počty zadržiavaných civilistov sú však ešte hrozivejšie

Kyjev chce dohodnúť výmenu všetkých vojakov a zároveň žiada prepustenie zhruba tisíc zadržiavaných ukrajinských civilistov.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.4.2022 (Webnoviny.sk) – V ruskom zajatí je teraz 700 ukrajinských vojakov. Uviedla to v sobotu v televízii ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková, ktorá dodala, že ruská armáda okrem vojenských zajatcov zadržiava aj viac ako tisíc ukrajinských civilistov, z ktorých zhruba polovicu tvoria ženy.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podpredsedníčka vlády uviedla, že Kyjev chce zajatých vojakov vymeniť, keďže na Ukrajine je približne rovnaký počet ruských vojnových zajatcov. Prepustenie ukrajinských civilistov však Kyjev žiada „bez akýchkoľvek podmienok”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zajatci
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi držia v zajatí stovky ukrajinských vojakov, počty zadržiavaných civilistov sú však ešte hrozivejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií