fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi naďalej bombardujú mesto Mykolajiv, kazetovou muníciou sa snažia zasiahnuť obytné oblasti

Starosta Oleksandr Senkevyč vyzval všetky ženy a deti, aby čo najskôr opustili Mykolajiv a obmedzili sa tak počty civilných obetí.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské jednotky naďalej bombardujú mesto Mykolajiv na juhu Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na starostu mesta Oleksandra Senkevyča.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ten uviedol, že Rusi v obývaných oblastiach, ktoré nemajú žiadnu vojenskú hodnotu, používajú kazetovú muníciu s cieľom vyvolať paniku medzi civilistami a pripraviť sa na pozemnú operáciu.

Senkevyč vyzval všetky ženy a deti, aby čo najskôr opustili Mykolajiv a obmedzili sa tak počty civilných obetí.

„Každý deň nás bombardujú. Včera sme mali dve bombardovania,“ povedal mykolajivský starosta a dodal, že to boli bombardovania kazetovými strelami, ktoré dopadali do oblastí, kde žijú bežní pracujúci ľudia a rodiny s deťmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi naďalej bombardujú mesto Mykolajiv, kazetovou muníciou sa snažia zasiahnuť obytné oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií