Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi prišli v Chersonskej oblasti o dôležité mesto Kyselivka, ukrajinská armáda ich zatlačila k rieke Dnipro

Ukrajinská protiofenzíva na juhu krajiny má naďalej významný vplyv na ruskú morálku a vojenský potenciál v tejto oblasti.

13.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská protiofenzíva na juhu krajiny má naďalej významný vplyv na ruskú morálku a vojenský potenciál v tejto oblasti. V najnovšej aktualizácii o tom referuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Okupanti na ústupe

Satelitné snímky ruských pozícií v Kyselivke, asi 15 kilometrov severozápadne od Chersonu, ukazujú, že všetky ruské vozidlá okrem štyroch sa vzdialili zo svojich predchádzajúcich predsunutých pozícií, čo je v súlade s fámami, že jednotky samozvanej Doneckej ľudovej republiky opustili Kyselivku a ustúpili späť k rieke Dnipro.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako upozorňuje ISW, Kyselivka je operačne dôležitým miestom pre ruské sily, keďže je to posledné veľké osídlenie pozdĺž diaľnice E58 a železničnej trate medzi súčasnými ukrajinskými pozíciami a Čornobajivkou, najvzdialenejšou časťou Chersonskej oblasti.

Dobrovoľníci odmietli bojovať

Stiahnutie ruských jednotiek z tejto pozície by mohlo ohroziť schopnosť Rusov brániť severozápadný okraj mesta Cherson a naznačuje, že ruské sily v oblasti cítia bezprostredné ohrozenie svojich pozícií.

Úspech nedávnych ukrajinských protiofenzívnych operácií môže ovplyvniť ochotu a schopnosť ruského vojenského velenia včas využiť novovzniknuté dobrovoľnícke jednotky na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl v pondelok oznámil, že ruské vojenské velenie pozastavilo vysielanie nových, už vytvorených jednotiek na Ukrajinu.

„Súčasná situácia na mieste operácií a nedôvera k vyššiemu veleniu prinútili veľké množstvo dobrovoľníkov kategoricky odmietnuť perspektívu služby v bojových podmienkach,“ uviedol generálny štáb.

Viac k témam: Cherson, Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi prišli v Chersonskej oblasti o dôležité mesto Kyselivka, ukrajinská armáda ich zatlačila k rieke Dnipro © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií