fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa mobilizujú okolo mesta Cherson, vojaci sa zhromažďujú okolo západného brehu rieky Dnipra

Ukrajinci uvádzajú, že kým prokremeľské orgány v Chersonskej oblasti presunuli civilistov a objekty, ako je nemocničné vybavenie, na východný breh, na posilnenie pozícií sa na západný breh Dnipra presunul vojenský personál v počte až tisíc ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko vyslalo „až tisíc“ zmobilizovaných vojakov na západný breh rieky Dnipro v snahe brániť mesto Cherson. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na piatkové vyhlásenie ukrajinských ozbrojených síl na Facebooku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinci uvádzajú, že kým prokremeľské orgány v Chersonskej oblasti presunuli civilistov a objekty, ako je nemocničné vybavenie na východný breh, na posilnenie pozícií sa na západný breh Dnipra presunul vojenský personál v počte až tisíc ľudí.

„Uchýlili sa do domovov miestnych obyvateľov, ktorí tieto oblasti opustili,“ uvádzajú ukrajinské sily. Britské ministerstvo obrany vo svojej dennej spravodajskej aktualizácii v piatok uviedlo, že je „pravdepodobné“, že „mobilizovaní záložníci“ boli vyslaní na posilnenie ruských jednotiek na západnom brehu.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa mobilizujú okolo mesta Cherson, vojaci sa zhromažďujú okolo západného brehu rieky Dnipra © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií